| kriystina19 a întrebat:

Cine crede cu adevarat in planul de mantuire a lui Dumnezeu?

Cine crede in viata vesnica si cine is doreste sa o aiba pe noul pamant?

Răspuns Câştigător
| Danielcristian a răspuns:

Eu da tu?

11 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Desigur că

nu cred.

| Bogdanux a răspuns:

Ce gogosi incinse in ulei spui.

| barbattttt a răspuns:

Eu cred in planul de mantuire, cred in jertfa Domnului meu, si mai stiu ca Cel ce vine va veni si ca este foarte aproape.
Domnul ca tine!

| Parintele a răspuns:

Alta persoana care a luat-o prin pruni. Nu cred in planul unei fiinte imaginare si in promisiuni irealizabile. Martorii lui Iahveh sunt plecati din aceasta lume desi traiesc in ea. Sectanti ambitiosi.

| kriystina19 explică (pentru Parintele):

In primul rand nu sunt un sectant ambitios. Am vrut doar sa vad cine mai crede in Dumnezeu si cine este deja corupt de lucifer si il are in furca. Normal ca nu mai acceptati pe altii si ii numiti sectanti ambitiosi pentru ca cel cu coada va tine creierul blocat ca nu cumva sa va scape si sa treceti de partea celui bun si indurator. Ma mir ca va mai tine Dumnezeu pe acest pamant si inca va da sanatate. Mi-as dori foarte tare sa ne intalnim la ziua judecatii si sa fim de parti opuse sa vad atunci ce o sa mai spui.

| Ager a răspuns:

Eu nu doar cred, ci încerc SĂ MANIFEST credință în jertfa de răscumpărare a lui Cristos. De fapt, chiar astăzi am comemorat moartea lui!
2. Cred în viața veșnică aici pe acest Pământ (nu va fi niciun noul Pământ, ci același). De fapt aceasta este și speranța creștină, ca noi să trăim veșnic în viitorul Paradis (pe Pământ)!

| ateuNEGATIV a răspuns:

In planul asta? https://sites.google.com/......-in-biblie
de unde sti ca exista viata vesnica a trait cineva vesnic?

| kriystina19 explică (pentru ateuNEGATIV):

Normal ca exista Dumnezeu promite viata vesnica celor ce vor fi neprihaniti. Daca ai citit biblia trebuie sa stii ca atunci cand va veni Isus ce le la spune celor cei va lua de dreapta lui : "Veniti si mosteniti imparatia tatalui meu care v-a fost pregatita inca de la inceput " iar celor din stanga lui le va zice "Duceti-va de la mine blestematilor in focul cel vesnic care a fost pregatit diavolului si ingerilor lui " Matei 25:34, 41. Tu alegi de care parte vrei sa fii.

Despre viata vesnica spune in Matei: 19:29.

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru kriystina19):

Ai dovezii?

| kriystina19 explică (pentru ateuNEGATIV):

Da doar biblia pentru mine este suficient. Daca tu cauti dovezi vizibile sau palpabile nai decat sa le cauti dar vezi ca si toma a fost la fel ca tine si agasit ce a cautat.

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru kriystina19):

Desi nu poti dovedi ok bye