| anonim_4396 a întrebat:

Cineva din timisoara care merge la concert deseara? a doua intrebare in ce an s-a nascut iisus? in ce an a fost botezat?

Răspuns Câştigător
| OCTAVY a răspuns:

1.Sunt din Buzau, nu stiu cine merge la concert la Timisoara.happy
2.In anul 0:In functie de Nasterea Domnului se calculeaza anii.
3.La 30 de ani,Iisus Hristos,Mantuitorul nostru,s-a dus la Sf. Ioan Botezatorul sa sfinteasca apa Iordanului,pentru ca noi,pentru a intra in Imparatia Cerurilor, nu dupa Legea Veche, Decalogul(Cele 10 Porunci) "Să nu socotiţi că am venit să stric Legea sau proorocii; n-am venit să stric, ci să împlinesc."(Matei 3, 17). Apoi a postit 40 de zile si 40 de nopti(post negru), apoi urmeaza ispitirea Mantuitorului de catre diavol, apoi incepe activitatea lui profetica.

| anonim_4396 explică (pentru OCTAVY):

Bravo la multi ani

6 răspunsuri:
| ALYNAMARYA a răspuns:

Noi ne calculam anii in functie de nasterea lui Iisus. Deci cam in anul 2011-2012. Nu cred ca se stie sigur la ce varsta a fost botezat. Oricum, sunt sigura ca era mare.

| OCTAVY a răspuns:

Mersi la fel.La multi ani! Tot ce a trebuit sa fac a fost sa citesc Bibliabig grin.iti recomand sa o citesti si tu. daca ti se pare plictisitoare Facerea, incepe cu Matei.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu ca ateu neg nasterea zeului tau inteligento

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti dus cu pulta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai fost la doctor sa vezi daca ai creier in cap?