| navarre a întrebat:

Cititi cu atentie, chiar credeti ca asa ceva este,, placut Domnului "(in biblie scrie):
Leviticul 3

2. Sa puna mana pe capul dobitocului, sa-l injunghie la usa Cortului intalnirii; si preotii, fiii lui Aaron, sa stropeasca sangele pe altar de jur imprejur.
3. Din aceasta jertfa de multumire sa aduca drept jertfa mistuita de foc INAINTEA DOMNULUI: grasimea care acopera maruntaiele si toata grasimea care tine de maruntaie;
4. cei doi rinichi si grasimea de pe ei si de pe coapse, si prapurul de pe ficat, pe care-l va dezlipi de langa rinichi.
5. Fiii lui Aaron sa le arda pe altar, deasupra arderii de tot care va fi pe lemnele de pe foc. Aceasta este o jertfa mistuita de foc, de UN MIROS PLACUT DOMNULUI.

Chiar credeti ca mirosul de grasime si rinichi si de celelalte maruntaie, arse, este placut Domnului, asemenea ritualuri barbare si fara sens credeti ca Inteligentei Infinite(Dumnezeu)sunt pe plac(indiferent de timp sau motiv)?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
13 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Pai nu vad unde este ritualul barbar.Ar trebui sa sarim de gitul taranilor cind taie porcul de Craciun si il pirlesc cu paie. Apoi trag si o Pomana a porcului cu vin fiert si tuica fiarta sa se dreaga laughing.
Sunt convins ca ateii plini de morala nu au pus in viata lor gura pe sorici ba din contra ateii pasc iarba prin jurul blocului si beau numai apa chioara Pe unii ii vezi in parca cu "originea lighioanelor" in sacosa si taie frunza la ciini, pina si ciinii ateilor sunt vegetarieni si se bat in parte pentru un morcov gasit pe jos in piata.

| Angel0 a răspuns:

Daca ascultau si manele, era gratar in toata regula.

Răspuns utilizator avertizat
| Tania a răspuns:

Pai astea sunt prostii aberatii de oamenii de acum 2000 de ani!
Ca asa pot sa zic si eu si oricine ca trebuie sa duc jertfa Domnului 3 unghii si un ficat, dar asta nu inseamna ca este adevarat.
Woow chiar scrie asta in biblie? Parca este desprins dintr-un film horror.

| Viki20 a răspuns (pentru Tania):

Da, si eu as aduce jertfa vreo doi rromi...

| Bitzy a răspuns:

Eu nu am gasit asa ceva in BIBLIE straight face Fi te rog mai precis...ma sochezi

Răspuns utilizator avertizat
| Bitzy a răspuns:

Helău! Am revenit.si da...am gasit ceea ce mi-ai spus.Si mie mi se pare ciudat dar se refera la faptul ca asa se procedeaza cand faci o jertfastraight faceApropo, am si eu niste intrebari pentru tine. Unde ai gasit aceste versete*da in Biblie* de pe un site sau ai citit tu?
Imi cer inca odata scuze ca am fost asa de "oarba"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate am mai citit asta si mersi ca mi-ai intors din nou stomacul pe dos dar asta a fost in Vechiul Testament unde legile erau cu totul altfel si odata cu venirea lui Iisus pe pamant s-a schimbat legea si si a aparut Noul Testament.

| JoeyRush a răspuns:

Eu nu am priceput nimic, sincer, ai tradus citatul de pe poloneza?