| navarre a întrebat:

Credeti ca ce urmeaza putea fi placut Domnului?
Apropo'scrie in biblie nu intr-o carte de groaza!
Leviticul 3

2. Sa puna mana pe capul dobitocului, sa-l injunghie la usa Cortului intalnirii; si preotii, fiii lui Aaron, sa stropeasca sangele pe altar de jur imprejur.
3. Din aceasta jertfa de multumire sa aduca drept jertfa mistuita de foc INAINTEA DOMNULUI: grasimea care acopera maruntaiele si toata grasimea care tine de maruntaie;
4. cei doi rinichi si grasimea de pe ei si de pe coapse, si prapurul de pe ficat, pe care-l va dezlipi de langa rinichi.
5. Fiii lui Aaron sa le arda pe altar, deasupra arderii de tot care va fi pe lemnele de pe foc. Aceasta este o jertfa mistuita de foc, de UN MIROS PLACUT DOMNULUI.

Orice om cu creierul limpede poate gandi ca adevaratul Dumnezeu nu se poate,, reduce"in asemenea descrieri josnice, indiferent de timp si spatiu, si chiar daca este scris in biblie!
Si DA, repet, este scris in biblie, nu intr-o carte de groaza!
CUGETATI!

6 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

Păcat ca tu muritor de rând nu înțelegi iubirea și bunătatea lui Dumnezeu, ateule. Dumnezeu a face asa ceva din iubire pentru fii Lui. Ai sa arzi în flăcările Iadului. "cough sarcasm cough"

Răspuns utilizator avertizat
| trolololo a răspuns (pentru navarre):

Daca citeai pana la sfârșit și nu doar primele cuvinte nu mai dădeai comentariul asta aiurit. Sau poate nu ai înțeles sfârșitul a ceea ce am zis?

Răspuns utilizator avertizat
| trolololo a răspuns (pentru navarre):

Zel. Devotament fanatic. Am scris la "mișto" comentariul ala. Se pare ca nu ai înțeles laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si tie ti se pare de groaza? mie nu.fiindca sistemul de jertfe a fost inlocuit odata pentru totdeauna de jertfa suprema.ce a facut omenirea e de groaza.a venit fiul lui Dumnezeu,care intruchipa cuvantul,,mila iertarea. bunatatea,mantuirea,ca sa salveze omenirea de sub robia pacatului,el fiind rascumparatorul,si omenirea in marea ei bunatate,dupa ce a vindecat,orbi,a inviat morti,a vindecat bolnavi,a dezlegat de duhuri si de neputinte pe multi,deci omenirea aceasta buna si frumoasa l-a rastignit,dar l-au injurat,palmuit,scuipat, cununa de spini, intepat cu sulita si toate celelalte.mai mult de atat.El s-a rugat intruna pentru iertarea lor, fiindca a venit sai salveze nu sa-i condamne.ASTA e de groaza navarre.ce a facut atunci omenirea si ce face zilnic cu bunatatea mila, iertarea, si intelegerea. unde sunt? au ramas rastignite navarre.asta e groaznic.nu un animal sacrificat,fiindca daca vrei itti dau cateva linkuri cu masacre,de foci,porci,tauri,caini, acolo sa vezi groaza, si cine o face? oamenii teligenti si rationali navarre.astia buni si civilizati.motive? te unfla rasul daca vezi de ce omoara aia in nord atatea foci.e ritualul barbatiei.halal barbati.in fine.am spus.