| xerxes1 a întrebat:

Considerati ca sunt de incredere persoanele care cred in serpi vorbitori,magarite care vorbesc, ingeri cu aripi si spiridusi invizibili?
Cei care cred in dragoni sunt mai avansati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragonii,in evul mediu, cereau un sacrificiu uman-fete virgine, precum Moise.Ok, nu si berbecuti la protap cum cerea asta.Nu am incredere in ei.
Sarpele a sssugerat ca ar fi bun un mar pe stomacul gol, ca ar fi depurativ.Ca femeia a sarit pe barbat, zicand ca ea are nevoie de toata gama de B-uri, nu C, nu e vina sarpelui.
Nu stiu ce sa zic despre magarii astia vorbitori, am avut incredere in unu', dar mi-am luat-o rau.
Ingerii inaripati imi plac, dar nu am incredere in ei.Astia o data se transforma in draci. Spiridusi nu am vazut niciodata.
Raspuns final:A-cei ce graiesc serpilor vorbitori.

4 răspunsuri:
| Darkmagic a răspuns:

Geniala intrebarea!
De maine incep sa intreb oamenii in care trebuie sa AM incredere, daca sunt religiosi nenorociti, sau atei de isprava.
Ma duc la medic? Intreb inainte care-i treaba cu el...
Am nevoie de mecanicul auto? Il intreb si pe ala!
Vine irs-ul? Cu astia clar trebuie sa am grija, daca nu sunt atei de incredere, urca impozitele pan' la cer!
Abia acum ma gandesc ce viata aiurea...
Pompierii, politaii, astia de la liniile aeriene...
Cum dracului sa iti incredintezi viata unui pilot religios?!
Iti dai seama ca trebuia sa-mi intreb chestia asta si profesorii?!
Cine stie ce religiosi nenorociti m-au invatat carte! big grin
Greu naiba! Nu stiu zau, cum am supravietuit pana acum...

| xerxes1 explică (pentru Darkmagic):

Daca ceva nu-i alb nu inseamna ca automat este negru.
Sa nu crezi in spiridusul invizibil al evreilor, sau ca magarita lui Varlaam vorbea, nu inseamna ca esti obligatoriu ateu.
Sa fii naiv nu este inseamna ca esti si prost.

| AlexeHellsing a răspuns:

Cred că oricine merită o șansă...

| OnePiece a răspuns:

Lasa-i sa creada in ce vor. Ca ei cred in dumnezeul crestin, in Dialga sau in maimute, foarte bine. Nu de asta trebuie noi sa ne facem griji.