| Mariani_Roberto_1993 a întrebat:

Credeti ca distrugerea și creația sunt lucruri deopotrivă necesare?

19 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Cand lumea se imbolnaveste in toate fibrele ei si nu se mai poate vindeca, cand omul nu mai traieste decat pentru a se inalta, a batjocori, a se satisface, din pacate, incepe sa se justifice si distrugerea. De asta e atat de important sa venim la Hristos, ca de la el vine vindecarea.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Doar creaţia.De ce mai creezi, dacă distrugi? Ce rost ar mai avea? Creaţia înseamnă frumuseţe, artă, bunăstare. Distrugerea e opusul ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba tu esti pus pe rele ma ia sa-ti dau un ignorre pana-ti mai revii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce e necesara distrugerea? Daca distrugi un lucru pe care l-ai creat atunci de ce-ai mai facut-o? Timp pierdut...

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru anonim_4396):

Prin distrugere se face curatenie... Tu esti foarte pierdut da nu stiu de ce cred asta...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Serios? Nici eu nu stiu de ce crezi asta...
Dar daca stai bine sa te gandesti ce spui tu nu merge in toate cazurile adica poti sa faci curatenie sau poti sa dai mai departe.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru anonim_4396):

Dar nu stau asa lucrurile in cer...

| Mariani_Roberto_1993 explică:

Până în Noua Eră, distrugerea și creația sunt în mâinile tale, așa cum sunt și în ale ( Mele ). ne spune satan sursa bucurialuisatan.com

| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Se spune că orice lucru are un sfarşit. Dar nu este necesar să fie un sfarşit pentru orice.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru CatelusaCuParulCret):

Eu vas deschide ochi dragi crestini si lasati sa spuna ca nu exista, Sa fie dupa legea lor si nu al Tatalui din cer

| CatelusaCuParulCret a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Vorbesti despre satanisti, nu? Intrebarea era despre un principiu al lor, deci mai bine continuăm pe aceasta tema. Citeste raspunsul in intregime inainte sa comentezi.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru CatelusaCuParulCret):

Pai pe site-ul lor scrie intrebarea ce vam adresato

| CatelusaCuParulCret a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

1. Satanismul este o religie, nu există un site al lor. Decat al satanistilor obsedati.
2. Stiu că pe site-ul acela scrie asta. Eu am spus că acest principiu de viata al lor nu are niciun sens din punct de vedere crestin. Tu ai răspuns sa-i lasam pe satanisti să creadă in ce vor. Citeste răspunsul întreg pentru a-ţi forma o părere.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru CatelusaCuParulCret):

Pai am stiut ca este contra si ca este o religie, pai sa faca ce vor, la ce m-am referit sa creada in ce vor ei. Daca nu cred in Dumnezeu, Si eu cand nu oblig pe nimen spun fa ce vrei, poate tu zici in alt sens daca ma intelegi.

| CatelusaCuParulCret a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Întrebarea asta este vorba despre distrugere/creaţie nu? Citeşte primul meu răspuns. Ai spus ceva bine, am spus doar ca nu este legat STRICT de întrebarea pe care ai pus-o. Si ai spus asta taman la răspunsul meu, ce mi s-a părut puţin ciudat. Puteai să o spui ca un apropo, dacă tot ai chef de conversatie. happy

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru CatelusaCuParulCret):

Am spus bine draga mea dar tu nu intelegi, am vazut measjul daca tu consideri asa eu nu renunt la Dumnezeu si nici la Biblie Se spune că orice lucru are un sfarşit Si un nou inceput

| CatelusaCuParulCret a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Văd ca nu ne intelegem. Tu ai intrebat daca distrugerea si creatia sunt deopotriva necesare. Eu am raspuns ca in unele cazuri nu sunt necesare in aceeasi masura, fara sa fac referire la provenienta zicalei luata de pe site-ul ala. Apoi tu ai facut referire la satanisti. Mi s-a parut fara legatura deoarece nu ai spus-o ca un apropo. Dar in rest este foarte bine ce ai spus, doar ca eu nu m-am luat de satanisti, ci de principiul asta al lor.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru CatelusaCuParulCret):

Imi pare rau ca nu te-am inteles si eu sunt Om si am defecte ca toata lumea

| CatelusaCuParulCret a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Oricum nici eu nu m-am facut inteleasa prea bine. happy