| Fefe2009 a întrebat:

Credeti in ghinion sau noroc?

9 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu,sunt superstitii.

| KamaSutra a răspuns:

Da

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat
| bibi518 a răspuns:

Asta depinde de fiecare.Credca este mai mult o chestie de autosugestie. Daca ai o atitudine pozitiva si nu te gandesti numai la.lucruri rele atunci vei avea.noroc,insa daca gandesti pesimist, adica ca vei avea o zi groaznica, ca vei lua o kota proasta etc, atunci chiar asta se va intampla.
Este doar parerea meawinking

| Ghknn a răspuns:

Nu

| Joakim a răspuns:

Stiu de la fostul meu profesor de religie ca "Noroc" era un drac, trimis de Lucifer pe pamant. Lumea mai de mult se oftica si zicea "ai avut noroc!" in sensul ca acel dracusor este langa tine si te ajuta sa trisezi.
Sunt interesante aceste legende. Daca ai rabdare, gasesti pe net mai multe, iti satisfaci curiozitatile.

| Ghidushu a răspuns:

Nu, eu cred ca lucrurile se intampla cu un motiv