| Cristian226 a întrebat:

Credeți în noroc și ghinion?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu cred in ele, doar cataloghez intamplari cu aceste substantive. nerd

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca consideram norocul ca niste intamplari favorabile ce se intampla ca un rezultat al anumitor lucruri, si ghinionul invers, atunci da.

| CostinAlamariu a răspuns:

Depinde. La ce te referi mai exact? Ce e norocul si ghinionul pentru tine? Un fel de magie? Sau pur si simplu norocul este atunci cand ceva convenabil are sanse mici sa se intample?

| FreddieM a răspuns:

Daca as crede, nu ar mai fi nevoie sa iau nici un fel de decizie, as lasa norocul sau ghinionul sa lucreze pentru mine.
Cheers

| CIaudiu a răspuns:

Da. Cred in seriile de evenimente intamplatoare care nu sunt influentate de nicio putere divina si care pot fi favorabile (noroc) sau nefavorabile (ghinion), adica produse pur si simplu printr-o coincidenta.

| SkateFunk a răspuns (pentru CIaudiu):

Deci admiti faptul ca te-ai nascut este o coincidenta cam nasoala laughing rolling on the floor)) off imi pare rau de tine copilu