| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in medium? Sau cunoasteti pe cineva care este medium?

Răspuns Câştigător
| costis a răspuns:

Da, dar cred ca expune "clientul" la riscuri si efecte negative. Sfatul meu este sa nu cauti asa ceva. Cauta informatia scrisa. "search pe gogu" te poate duce la mii de volume si mii de autori.

17 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu.

| VladimirConstantin a răspuns (pentru NOname):

Dovedeste ca nu exista.

| danay72 a răspuns:

Nu,mai ales ca au legătură cu demonii.

| Clorox a răspuns (pentru danay72):

Nu inteleg, ce vezi tu la demoni rau? Au venit ei personal sa-ti faca rau?

| danay72 a răspuns (pentru Clorox):

Ii hartuiesc pe oameni și ii terorizează. Cunosc persoane care au avut astfel de probleme. Dar tu decizi ce vrei sa faci. Eu ti-am dat un sfat prietenesc.

| Clorox a răspuns (pentru danay72):

Si eu vorbesc cu tine ca un prieten! Nu conteaza ce esti, de unde stii tu ca nu au fost chiar ingerii care i-au terorizat pe acei oameni?

| danay72 a răspuns (pentru Clorox):

Demonii sunt îngeri răi, cărora le place sa ii chinuie pe oameni. Sunt convinsa ca nu sunt îngerii buni, datorita episoadelor biblice în care sunt descrise atitudinile lor. Consider ca Biblia este o carte care conține istorisiri adevărate și cred în ceea ce spune despre creaturile spirituale.

| Clorox a răspuns (pentru danay72):

Vad ca nu intelegi, am intrebat daca au venit la tine demonii sa te bata sau hartuiasca, nu ce scrie in biblie.Ti-au facut ceva?

| danay72 a răspuns (pentru Clorox):

Nu. Ți-am spus ca pe niste persoane pe care le cunosc le-a hărțuit.

| Clorox a răspuns (pentru danay72):

Hmmm, ati incercat sa faceti ceva inainte? Spiritism, ouija sau ceva?

| Rozzovela a răspuns (pentru Clorox):

Ce dracovenii vorbesti?! ti-am raspuns foarte clar, nu vreau sa fiu explicita la acest capitol. Punctul tau de vedere imi da de inteles ca cu tine nu se poate de vorbit

| Clorox a răspuns (pentru Rozzovela):

Ok?!

| danay72 a răspuns (pentru Clorox):

Nu și nici nu am de gând. Știu despre puterea demonilor și nu vreau sa încerc pe propria piele.

| Violleta2022 a răspuns:

Cred in puteri paranormale!

| sanboss a răspuns:

Exista asa zisi care lucreaza cu diavolul, dar eu iti recomand sa mergi la Hristos

| Rozzovela a răspuns:

Nu credem

| Clorox a răspuns (pentru Rozzovela):

La ce te referi? Ca nu crezi in ei sau ca nu crezi ca ti-au facut nimic? Fii mai concret\a