| LoveAgain a întrebat:

Credinta fata de Dumnezeu trebuie manifestata intr-un anume fel? sau asa cum credem si simtim noi trebuie sa facem?

Răspuns Câştigător
| Lucaci a răspuns:

Credinta in Dumnezeu vine de la sine adica nu trebuie sa crezi ca daca intr-o seara nu iti spui rugaciunea fiindca ai uitat sa alta problema asta nu inseamna ca ai pacatuit.Pentru ati dovedi credinta fata de El trebuie sa faci fapte bune, sa nu pacatuiesti si sa crezi in Dumnezeu.Pentru aceasta intrebare nu vreau funda ci sa faci cum crezi tu mai bine pentru a fi credincios.Si mai poti sa iti cumperi o carticica micuta cu rugaciunui.

8 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Sint creatia lui in totalitate si daca am erectie inseamna ca organismul meu se manifesta exact cum a fost creeat pe cind biblia spune ca-i pacat.Adeca erectia trebuie sa se manifeste cu rost, sa apara numai atunci cind trebuie.Ptiu,cit m-am chinuit sa-mi fac organismul sa inteleaga asta dar tot degeaba.

| Shaoran a răspuns:

Intr-un anume fel nu as zice... Tre sa implinesti alea doua porunci, sa iubesti pe Dumnezeu din tot sufletul tau, cu toata inima si cugetul tau si sa iti iubesti aproapele ca pe tine insati. Daca faci astea doua ajungi desavarsit, findca lasi la oparte lumea pentru Hristos. Pace.

| 211wasgnij a răspuns:

Credința fără fapte este moartă. Mergi la biserică, ajută-ți aproapele, încearcă să te spovedești măcar o dată pe an și roagă-te.
Fii bun chiar și cu dușmanii tăi, roagă-te pentru ei și Dumnezeu va fi cu tine și te va ajuta la rău.

| eandopuncttk a răspuns:

Daca vrei sa faci "manifest" fa-l unde vrei tu numai aici nu ca sunt sute ca tine tongue

| LoveAgain explică (pentru eandopuncttk):

Eu intrebam foarte serios laughing si daca nu stii deiferenta intre batjocora si seriozitate mai bine nu te mai chinuiai sa privesti tastaturawinking

| Ralluca14 a răspuns (pentru LoveAgain):

Citeste Biblia! Atunci sigur vei sti ce sa faci.

| Andreeajust a răspuns:

Nu trebuie manifestata intr-un fel, trebuie sa o ai in inima si sa-L iubesti cu adevarat pe Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat