| Alexander_Covuliuc_1997 a întrebat:

Daca Dumnezeu spune ca trebuie sa avem credinta atunci de ce credem in apocalipsa?

3 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Nu toată lumea crede în Apocalipsa.

| AtateaConditii a răspuns:

Pentru ca Apocalipsa va avea loc, astazi traim in apocalipsa si treptat va deveni mai rau. Cei care au credinta sunt cei care se pocaiesc, apocalipsa nu ii va afecta pe cei scrisi in cartea vietii.

| RUBEN07 a răspuns:

Pentru ca unii inventeaza povesti cum ar fi ca in 2012 va avea loc sfarsitul, nu trebuie sa credem, fiindca Dumnezeu a spus ca nu vom stii niciodata cand va fi sfarsitul. Sper ca te-am ajutat!