| Inferno a întrebat:

Crestinii incearca de mult timp sa convinga lumea ca religia lor este cea corecta, cu toate acestea pastafarianismul aduce dovezi solide ce au consecinte importante:
1.Pastafarianismul este credinta corecta.
2. Crestinismul este eronat.

Cum mai pot ignora crestinii dovezile covarsitoare ale existentei lui FSM?

Bossonul Higgs, supranumit si particula lui Dumnezeu:
http://www.gizmag.com/higgs-like-boson-discovered/23188/ pictures
Seamana izbitor de mult cu F.S.M si chiar deloc cu Iisus sau cu Dumnezeul din crestinism.
Cum se explica acest lucru? E o dovada ca adevaratul creator e nimeni altul decat F.S.M.

O reprezentare grafica a interactiunii Pamant -soare:
http://www.venganza.org/wp-content/uploads/2012/02/spagh etti-universe.jpg
Similitudinea este iar foarte mare,deoarece aceasta interactiune seamna foarte bine cu FSM, dupa cum sustin si pastafarienii.

Exista sute de dovezi:

http://www.venganza.org/category/evidence/

Răspuns Câştigător
| Thunderstruck a răspuns:

Ce-mi "place" cum teistii in momentul in care le arati ca argumentele lor sunt stupide incep sa atace persoana "o intrebare pe masura ta". Aduceti oamenilor un argument sau doua din care sa reiasa de ce e mai buna credinta voastra, si de ce sunt mai bune argumentele voastre fata de cele aduse de initiatorul intrebarii.

| DarkAndDreary a răspuns (pentru Thunderstruck):

Sau cand spun ca e stupid sa crezi in FSM.
Dar Dumnezeu e adevarat.

10 răspunsuri:
| Ben00 a răspuns:

O intrebare pe masura ta. Succes cu proastafarianismul.

| Inferno explică (pentru Ben00):

Iar crestinismul e pe masura ta.

| digital7shady a răspuns:

FSM? PASTA; farian; ismul. Mai mult ca sigur italieni, illuminati, huo!
Gata, pentru 20$ ma fac ministru al pastelor fainoase.
ON: Sunt curios, ce este F.S.M?

| Inferno explică (pentru digital7shady):

Flying Spaghetti Monster

| Muntgvb a răspuns:

Pai cand nu mai are ateul argumente pentru nimic din ceea ce spune, trece la caterinca, ce sa mai faca si el?

| Inferno explică (pentru Muntgvb):

Regula numarul unu daca vrei sa iti fie respectata credinta este sa respecti si tu credinta altora.

| Muntgvb a răspuns (pentru Inferno):

Asta in primul rand nici macar nu e o religie(pastafarianismul sau FSM sau cum ii spune).Si daca te referi la ateism,da-mi voie sa spun ca niciodata nu am jignit pe fata un ateu,am spus mereu ca esti liber sa faci ce vrei,am sarit la atac numai cand alti atei au inceput sa loveasca in crestinism.N-as mai avea nimic cu voi daca ne-ati lasa in pace in,,prostimea,, si in,, nestiinta,, si in,, ratacirea,, noastra, dar daca voi n-o faceti si continuati atacurile complet nefondate(de parca crestinii v-ar deranja pe voi in ceea ce faceti in viata), atunci celor revoltati nu le dati de ales.

| Inferno explică (pentru Muntgvb):

"Asta in primul rand nici macar nu e o religie..."

Cum sa nu fie?
Citez: "Pastafarianism is a real religion."
Traducere: Pastafarianismul este o religie reala.
Sursa: http://www.venganza.org/about/

"Si daca te referi la ateism..."
Nu ma refeream la ateism ci la pastafarianism. Eu nici macar nu sunt ateu.

| Muntgvb a răspuns (pentru Inferno):

Aoleu,pai ori esti teist ori nu esti.Nu se poate cu niciuna(sau cu amandoua).Sau te-ai convertit la pastafarianism?