| harim112 a întrebat:

Cum as putea sa fac un pact cu diavolu cum las putea chema si ce ar trebui sai dau in schimbul pactului?

Răspuns Câştigător
| BogdantheDreamer a răspuns:

Harim ai aici un "tutorial".

Ai nevoie bineinteles de cartea Sfantului Ciprian - http://www.diane.ro/2012/05/farmecele-sfantului-ciprian-un-pact-cu.html

6 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Diavolul nu face pacte cu cineva, pact faci cu cineva de la care astepti ceva, de la tine ce sa astepte cand tu esti deja al lui prin intrebarea pe care ai pus-o?

| oprescudorin11 a răspuns:

Eu cred ca oricine, in fiecare clipa face pact cu baiatul adorat de tine. Orice obtii in viata, placut tie, de la el obtii! De la diavol.Acuma mai este o problema:daca ceea ce oferi tu, nu este mai mult decat iti da diavolul.Ca asta negociaza mai tare ca FMI cu tine. Esti pregatit?

| TrăieşteClipa a răspuns:

In primul rand nu exista diavol.Deci poti face pact cu cine vrei.

| luxaeterna a răspuns:

Sunt sigura ca daca l-ai chema, ti-ar aduce o carte de gramatica. E posibil sa nu-ti ceara nimic in schimb.

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru luxaeterna):

laughing foarte bine!

| harim112 explică (pentru luxaeterna):

In primul rand nu team cerut corectarea textului scris de mine.
In al doilea rand nu te baga daca nu ai raspuns la intrebare ok?