| Brunetha_Cristina_1996 a întrebat:

Cum fac pact cu diavolu?

11 răspunsuri:
| NOBODY a răspuns:

Pasul 1. Informează-te.
Tocmai ai făcut primul pas. Cel mai probabil mâine te va suna și îți va recomanda să treci la UPC. Dacă accepți, felicitări! Ai făcut pact cu diavolul.

P.S. Citește pe vice, idioții ăia au cel mai probabil numărul lui de fix. Sau caută un partid politic și bagă-ți coada cât mai adânc! Fugi la treabă!

| T0T a răspuns:

Ai găsit categorie potrivită. Aici, pe TPU, te vom învăța teoria pactelor și mecanica pactologiei aplicate. În primul rând trebuie să înțelegi noțiunea de pact. Pactul reprezintă acțiunea univocă constrânsă de un individ cu scopul de biunivocitate de tip individ-diavol. Vorbim astfel de o relație ce conține elemente cu reacție de tip secvențial sau de tip combinațional. Este astfel necesară găsirea unui procedeu prin determinarea componentelor și a relațiilor intre acestea(care să respecte principiile cauzalității) pentru a determina dependența forțelor demonice față de inițiatorul pactului. Pentru asta e nevoie să se urmeze astfel niște etape care să respecte proprietatea de strict stabilitate studiindu-se caracterul de tip static și dinamic al elementelor care fac parte din procesul pactologic. Elementul omniprezent în proces, adică pe toată perioada t procesul este inițiatorul pactului, x. Deci, astfel putem găsi o relație statică dintre acesta, factorul de proporționalitate reprezentând succesiunea condițiilor statice, prezente pe toată perioada unică t a procesului k și efectele inițierii procesului și a caracterelor întreprinse, validate și prezenta la întreprinzător y. Avem astfel relația xk=y. De remarcat faptul că premisa teoriei noastre e existența diavolului. De fapt acesta e unul dintre postulatele teoriei pactelor și mecanicii pactologiei aplicate, faptul că exercitarea influenței demonice, y poate fi foarte mică dar niciodată 0, caz în care când știm că condiția inițială este satisfăcută de prezența lui x deci x diferit de 0, ar duce la k=0, lucru de astfel imposibil deoarece însăși existența lui x implică existența factorului de influențabilitate, sau altfel spus factorul de proporționalitate static k. Condiția static satisfăcută este sufletul inițiatorului Z, x(Z) fiind necesară să rămână constantă deci Z trebuie să fie limitată în intervalul (D1, D2). Preferabil este ca inițiatorul să aibă o voință și o iubire cât mai mare pentru stăpânul său Satan și o ură cât mai mare pentru ceea ce are în jur, sadism și desfrâu. Astfel influența diavolului va crește. De asemenea condiția dinamică trebuie să fie satisfăcută, anume T1x'+x=y
Viteza variațiilor caracteristicilor procesului trebuie să satisfacă condiția de egalitate cu influențele întunericului.
Așadar procesul poate fi satisfăcut cu ajutorul unor parametrii.
Inițiatorul trebuie să își taie o venă de la mâna stângă și cu sângele acesta să facă o pentagramă pe sol cu în interiorul căreia să stea. Inițiatorul trebuie își taie palma de pe mâna dreaptă astfel încât cantitatea de sânge eliberată să fie de aproximativ 0, 05 l. Înainte e nevoie să se așeze în jurul pentagramei 6 lumânări. Procesul e necesar să se desfășoare la ora 3.
Atunci prin introducerea unor noi necunoscute necesare și suficiente cu o valoare ce pot influența însă stabilitatea procesului, prin judecata demonică, inițiatorului i va apărea Lucifer. Dacă acesta apare în fața lui condițiile trebuie puse iar Lucifer în schimb îți va oferta sufletul Z. X ( 0 ) diferit de 0 conform condițiilor inițiale date de postulate și de asemenea X ( 0 )=T*V, unde v ia o valoare foarte mare de tip impuls Dirac, T un factor de proporționalitate puțin semnificativ ce e stabilit în funcție de circumstanțele vieții. După validarea condiției, procesul la momentul t este încheiat iar tu X ( 0 ) cât timp ești diferit de 0 pentru perioada t2 în legătură cu impulsul Dirac, vei avea o valoare mare asociată îndeplinirii dorințelor tale care sfidează pentru t2 domeniul de definiție al vieții în prezența argumentului Z.

| Donsavas a răspuns:

A face ''pact cu diavolul'' e doar un fel de a spune. Pentru a fi un drac, trebuie sa dai dovada de un altruism patologic si ti a iesit.

| flixbuster a răspuns:

Depinde in ce zona mistica te afli.

In cazul in care crezi in inger si drac ca entitati externe, trebuie sa cauti... ei bine... pana dai de dracu'.
Odata gasit, il intrebi daca are contractu' pregatit (am vazut eu in niste filme ca intotdeauna are un draft la indemana), semnezi si gata - ai facut pact cu ghiavolu'.

In cazul in care crezi ca fiecare dintre noi suntem parte inger si parte drac si depinde doar de noi ce parte o dezvoltam si punem sa ne conduca este mai simplu - trebuie sa cauti in sine si sa negociezi cu tine insuti.

Eu ti-as recomanda sa alegi intotdeauna lumina. Singurul rost al intunericului este sa ne faca sa apreciem lumina la adevarata ei valoare.

| Mclaren12 a răspuns:

Cum nu exista zeul evreilor la care se roaga crestinii orbeste, nu exista nici diavol, de care crestinii se tem orbeste si din cauza asta alearga orbeste la Yehova ca asa au fost spalati pe creier de la nastere.
Iar pactul in sine este o alegorie aparuta parca pentru prima data in Faust, nu-ti vinzi sufletul la niciun diavol.

| Uxellodunon a răspuns:

Stiinta si filozofie?

Pai, https://www.facebook.com/nekuratus/ da-i add pe Facebook si fa-i o propunere

| RoxanaY a răspuns:

Citeste Faust al lui Geothe si dupa, poate te lamuresti happy

| emayperritos a răspuns:

Devi prost. Au scuza-ma adica satan.

| VortexLuz a răspuns:

Bă mă speriați in ***...

| Robert17x a răspuns:

Wtf ce raspunsuri ii dati laughing mai bine te duci,iti sacrifici creierul,daca ai, daca nu ai, atunci nu poti face pactul. Dupa ce il sacrifici, nu numai ca vei fi langa Diavol, dar vei fi si in Iad laughing)

| adrian3224 a răspuns:

Trebuie sa pupi in fund 6 satanisti de cate 6 ori 6 zile la rand.