anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de cartea si documentarul Secretul? Merita sa te avânți sa citesti/studiezi legea atractiei si sa aplici ce zice acolo pentru schimbarea vieții în mai bine?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu citesti sa iti faci singur o parere? E o lectura usoara de nici 2 ore.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Https://www.scribd.com/doc/311976942/Rhonda-Byrne-Secretul-pdf#
nu da bani pe carte, citeste online:) la documentar te poti uita si asa:), incepe, cu ce ia mai putin timp:)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am citit-o. Nu mi s-a părut cine știe ce.
Poți să citești nșpe mii de cărți de genul, dacă nu și acționezi în atingerea unui scop, atunci e in zadar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu merita și iti spun și de ce. Cartea asta are niște învățături total greșite. Și ca să nu zici ca mint, uite și tu ce descriere are (doar o parte din ea) :
"Din aceasta carte, veti invata cum sa folositi Secretul in toate aspectele vietii dumneavoastra – obtinerea banilor, pastrarea si redobandirea sanatatii, relatiile interumane, fericirea si in orice interactiune pe care o aveti in aceasta lume. Veti incepe sa intelegeti puterea ascunsa, nefolosita, care se afla in launtrul vostru si aceasta revelatie poate aduce bucurie fiecarui aspect al vietii dumneavoastra. ". Pai de când putem obține bani dacă nu ne ajuta Dumnezeu și nu ni i dă? Sau sănătatea, de când putem noi sa ne "redobândim sănătatea"? Nu ne o da Dumnezeu DACĂ vrea și CÂND vrea? Fericirea. De când o putem avea dacă nu L avem pe Dumnezeu? Atâția oameni au cautat pace și fericire și n au găsit o nicăieri decât la Dumnezeu. Orice om ar trebui sa înțeleagă asta. În fine, cred ca am spus de ajuns.