| TomaNecredinciosu a întrebat:

Cum pot avea credinta?

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Citind evangheliile cu rugămintea căre Iisus să te ajute prin puterea DuhuluiSfânt să intelegi ce vrea să iti vorbească pentru ziua respectivă.

| mODIN a răspuns:

Facandu-ti un cont nou pe TPU de fiecare data cand cel vechi e suspendat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este mai ușor decât ți-ai putea dori răul unui om. Este de ajuns sa crezi și sa fi conștient de existența lui atunci o să-ți dai seama și ai sa vezi ce puterea are cu Adevărat.

| Anonim027 a răspuns:

Fii binecuvântat citeste Evrei captitoul 11...
Cum zice si altundeva in Cuvant...Astfel, credința vine în urma auzirii, iar auzirea vine prin Cuvântul lui Hristos. Romani 10:17

| adonix a răspuns:

Pote cineva să fie credul dacă dacă este needucat și crede orice aberație a unui carismatic.
Sau.
Poți fii educat și să ai încredere (credință) în cineva care s-a dovedit pe parcursul timpului de încredere.
Cea mai de încredere persoană este Creatorul.
Dar trebuie să îl cunoști.