| Marria_Ana_1992 a întrebat:

Cum poti intra in grupuri wicca?
Stiu ca nu sunt foarte multe la noi in Romania...

Răspuns Câştigător
| Nilsson a răspuns:

Daca asta e doctrina satanismului, nu prea are sens sa fim creati cu trasaturi bune si rele pentru ca acestea sunt incompatibile. Dumnezeu ne-a creat perfecti in imaginea Sa, pacatul a aparut ca un intrus care urmareste sa ii distruga creatia.

Despre Wicca nu stiu multe, dar daca se ocupa cu vrajitorie e clar ca vine de la cel rau.
Satan, ca sa-i castige pe oameni, le promite ca ii va duce pe o treapta mai inalta a cunoasterii si existentei, asa cum i-a promis Evei ca vor fi ca Dumnezeu daca vor manca din pomul interzis, dar in final le aduce oamenilor doar suferinta si moarte.

8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Păi sunt și alte metode mai bune pentru a îți pierde timpul.

| Nilsson a răspuns:

Vrajitoria este un pacat grav in Biblie, din ce stiu cam cu asta se ocupa Wicca

| Marria_Ana_1992 explică (pentru Nilsson):

Să ști că uni oameni cred in satanism,adică il slujesc pe Satan si pe restul prinților încoronați ai iadului, oameni care slujesc aceasta cultura o fac pentru ca ei cred ca el ne-a creat, ne-a creat cu dragoste si ura, corectitudine si minciuna el le-a pus pe toate in noi, dar wicca nu slujește asta

| Marria_Ana_1992 explică (pentru Nilsson):

M-am documentat in legătură ci satanismul, si fiecare demon cu rang inalt...are si o parte bună

| Nilsson a răspuns (pentru Marria_Ana_1992):

Depinde si de sursele din care te-ai informat, daca sunt din site-urile lor, nu m-as astepta decat sa-i prezinte intr-o postura atractiva.
Din ce stim, demonii au fost ingeri si multi poate au avut un statut inalt, dar odata cu decaderea lor acum nu isi mai folosesc aceste daruri decat pentru a pierde sufletele oamenilor.

| Marria_Ana_1992 explică (pentru Nilsson):

Probabil ca așa este sau probabil ca nu...am citit mult, dar aceasta părere mi-am formați singură

| Nilsson a răspuns (pentru Marria_Ana_1992):

Daca asta e doctrina satanismului, nu prea are sens sa fim creati cu trasaturi bune si rele pentru ca acestea sunt incompatibile. Dumnezeu ne-a creat perfecti in imaginea Sa, pacatul a aparut ca un intrus care urmareste sa ii distruga creatia.

Despre Wicca nu stiu multe, dar daca se ocupa cu vrajitorie e clar ca vine de la cel rau.
Satan, ca sa-i castige pe oameni, le promite ca ii va duce pe o treapta mai inalta a cunoasterii si existentei, asa cum i-a promis Evei ca vor fi ca Dumnezeu daca vor manca din pomul interzis, dar in final le aduce oamenilor doar suferinta si moarte.

| alexwahl a răspuns:

Ce te a apucat?

| Marria_Ana_1992 explică:

Wicca nu are legătură cu demoni, aceasta cultura slujește natura și venerează zei ce țin de natura