| Lehadus_Geani_Mădălin_1995 a întrebat:

Cum scap de un blestem pus de cineva asupra mea de cand is mic?
uitati aici detalii!
-bUNICA MEA CATEA DIDINA, iarto Doamne si scapa-ma de blestem.
Nu m-a suportat niciodata, imi face vraji de cand is mic, incercand sa ma distruga,
nu m-a dorit niciodata, deoarece nu l-a placut pe tata niciodata.E o mincinoasa care
spune ca e religioasa, fratii ei sunt preoti toti, lucreaza cu vraji si blesteme.
Cand eram mic, toata ziua faceam injectii, ma imbolnaveam repede, am fost operat de
polipi.
- Odata cand eram cu ea in piata dupa martisoare, eram mic si a facut intr-un fel
anume, incat sa scape de mine si m-am pierdut. Noroc ca ma gasit politia si
m-a cautat mama cu tata.
-Cand eram mai mic si mergeam in vizita la ea, imi zicea zi de zi, ca am nasul mare,
ba ca am urechile mari, ca trebuie sa ma operez, ca trebuie aia. Nu i-a convenit
niciodata de mine.
-In principal fetele ma iubeau, am avut un blestem si il am si acum, sa nu reusesc
cu nici o fata, daca eu plac o fata si ea ma place pe mine, nu se intampla nimic'\
intre noi. Eu ori is prea timid, ori prea direct. Mi se inclesteaza dintii sau mintea.
- Cu siguranta aceasta bunica a mea din familie de preoti, m-a blestemat intr-un anumit
fel sa fiu bolnav si sa nu am parte de nici o iubita in viata asta.
-Cred in vraji si blesteme si cu siguranta ea este principalul om care imi face rau
si imi transmite energie negativa sa ma simt rau, deprimat si cu ganduri rele.
Iarto Doamne si dezleaga-ma de orice farmec si blestem pus de ea asupra mea.

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu te îngrijora, nu au efect. Nu te mai gândi, acestea li se intampla si altor persoane fără să fie blestemate.

| mentholinks a răspuns:

Amin.

| Nilsson a răspuns:

Trebuie sa treci peste frustrarile din copilarie si sa te maturizezi, acesta e motivul pentru care nu ai succes la fete, nu cine-stie-ce blesteme.
Daca te-a suparat cu ceva, tu trebuie sa o ierti mai intai, Dumnezeu stie ce are de facut.
Nu cred ca umbla cu farmece, pe la tara circula tot felul de barfe despre oameni, asta cu vrajitoria e cea mai intalnita.

| totuldesprenaturasiaventura a răspuns:

Ti am trimis mesaj