| Sweet155 a întrebat:

Cum se face pact cu diavolul?

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Biblia nu vorbeste despre asa ceva, oricum lumea e condusa de Satan. 1Ioan5:19

| anonim_4396 a răspuns (pentru danay72):

"Biblia nu vorbeste despre asa ceva"... nici scrierile vedice nu vorbesc despre zeul tau deci folosind logica ta, zeul tau nu exista.

| danay72 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am incredere totala in scrierile Bibliei si alte scrieri nu imi schimba parerea. Apoi, dovezile despre existenta lui Iehova sunt multe, iar orice ar spune cineva negativ despre Dumnezeul meu, nu ma influenteaza.

8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ii trimiti e-mail. Daca iti raspunde inseamna ca a acceptat pactul.

| Mădă0611 a răspuns:

Trebuie sa pupi zilnic, timp de o luna, 50 de tigani, sa le dai sa manance din farfuria ta, sandwich-ul tau sau shaorma ta, din care, bineinteles, trebuie sa mananci apoi. Atat. thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la biserica.

| DarkAndDreary a răspuns:

Nu există așa ceva...

| AdrianDihoricescu a răspuns:

Du-te la notariat, fa un contract cu divinitatea cam cum ai vrea tu sa sune, si macar stii ca ai un document oficial.