| Diana90 a întrebat:

Daca Dumnezeu a creat ceru' si pamantu' atunci el unde a stat inainte sa creeze toate astea?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
24 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

El este din vesnicie in vesnicie Dumnezeu.Este o fiinta eterna nu are nici inceput nici sfarsit.El este pretutindeni.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Stai sa-l intreb.

| MMihai a răspuns:

Eu nu am stat la o bere cu D-zeu să îi pun asemenea întrebări indiscrete!
Bănuiesc că pe alte planete din alte sisteme solare.

Apache
| Apache a răspuns:

Asa zice biblia...dar biblia este o carte veche de 2000 de ani, care sincer uneori e luata prea in serios

| wales a răspuns:

Dumnezeu este atemporal:

'' Împărăţia Mea nu este din lumea aceasta", a răspuns Isus. „Dacă ar fi Împărăţia Mea din lumea aceasta, slujitorii Mei s-ar fi luptat ca să nu fiu dat în mâinile iudeilor; dar acum, Împărăţia Mea nu este de aici.'' Ioan 18:36.

| Ecea a răspuns:

Aiurea.
O explicatie "religioasa" nu stiu sa iti dau.
O sa vina Ema imediat cu explicatia.

O explicatie buna este ca nu exista asa ceva.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Astea erau povesti de adormit bastinasii care traiau in pesteri!
Acum am evoluat si noi, stim ca ne invartim in juru soarelui, ca soarele se invarte in jurul galaxiei si galaxia in clusterul din care face parte. Sau tu inca nu stii si traiesti in pestera!

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

O explicatie mai buna vezi aici cum a facut dumnezeu galaiile asta daca inca mai crezi http://www.youtube.com/watch?v=Cw9L0EAZ8Tc&feature=related

| carminaburana43 a răspuns:

Daca am sti raspunsul la intrebarea ta nu ar mai fi nici un mister pe acest Pamint neexistind mistere lumea asta ar fi f plictisitoare.

| Diana90 explică:

Bine,ho,nu plangeti, am pus si eu o intrebare, nu trebuie acum sa sariti cu gura.

| hummer24 a răspuns:

Nu stiu dar vom afla cand vom muri plus ca dumnezeu nu locuieste in cer asa cum ti-l inchipui tu, cu norisori cer albastru etc etc, ci in alta galaxie alta dimensiune, etc etc ma crezi?

| flower_3416 a răspuns:

Da asa e, insa se mai spune ceva.Inainte ca Dumnezeu sa creeze cerul si pamantul,a fost doar apa, insa a despartit apele deci a facut cerul si apele, apoi a creeat si uscatul

| totElodia a răspuns:

Avand in vedere ca esti blonda, iti explic pe intelesul tau.
-Dumnezeu nu sta intr-un loc anume. Banuiesc ca nu credeti prostia ca Dumnezeu "locuieste" in cer, nu? Dumnezeu e pretutindeni, si tot acolo era si inainte ca " ceru' si pamantu' " sa fie create de El.

| zăGhost a răspuns:

Da' ce? Trebuie să stea într-un loc anume? Are trup cumva?
Dumnezeu e inteligenţa pură, stă peste tot.

| florina200 a răspuns:

Cerul si pamantul au existat din tot deauna

| Rebe97 a răspuns:

Aceeasi intrebare mi-o pun si eu dar habar n-am

| Diabl0 a răspuns:

laughing Ciudat, gandeste si tu. Poate doar s-a gandit la asta si au fost create, poate doar a batut din palme si au fost create, poate el este tot ce vedem noi, nu trebuia sa stea undeva... happy

| Danny1990 a răspuns:

Ce intrebare... Daca am sti sa raspundem la asta ar insemna ca deja am ajuns la un alt nivel.Actual nimeni si nimic nu poate sa justifice o teorie.Doar prin absurdhappywinking

| S0ul a răspuns:

Inainte sa existam noi nu exista nimic nu exista explicatie pentru acel nimic. adica este imposibil sa te gandesti la nimic! Dumnezeu a fost creatorul lumii iar ceva din univers la creat pe EL

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumeste-te cu ce stii, nu mai cerceta divinitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avea o garsoniera inchiriata pe Saturn...

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Dumnezeu a existat din totdeauna.El e ca o lumina.
Dar nu se stie, nimeni nu stie nimci.Asa ca va ramane un secret.

| BulatheOne a răspuns:

Exact unde stai si tu. In vid.