| klau95 a întrebat:

Ziceti-mi si mie cum a descoperit si cum a dovedit Kent Hovin, ca pamantu a fost creat de Dumnezeu si ca nu are milioane de anihappy.

2 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Am vazut pe youtube un video cu el de vreo ora si ceva, si din cate imi aduc aminte nu a dovedit ca lumea are doar cateva mii de ani ci a dovedit ca nu are milioane de ani. Nu pot sa ti explic in cateva cuvinte... mai bine te uiti tu (apropo el are in mare parte dreptate si spre deosebire de evolutionisti vine cu dovezi stiintifice, nu doar teorii).

| Wehrmacht a răspuns:

Ce mai conteaza? Nu a putu sa accepte teoria evolutiei pentru ca e prea greu pentru el si a spus varianta cea mai simpla/tampita/ilogica adica ca pamantul a fost creat de o fiinta superioara noua. Daca lor le place sa traiasca cu frica iadului si sa se roage la o fiinta imaginara pentru ca asa e mai usor e treaba lor...