| DorelSudoru a întrebat:

Daca oameni pacatosi ajund in iad si sunt chinuiti, atunci cum are dracu dracii sa-i chinui pe oameni si sa faca alte treburi?
Cum as putea devenii drac?(dala cu coarne si coada)

Răspuns Câştigător
| CobraLeon a răspuns:

Mai intai trebuie sa depui o cerere la primaria dracilor, unde vei fi informat despre ce inseamna "meseria de drac". Va trebui sa completezi un formular: exemplu: Activitate preferata: baie in smoala; Crime facute: nelimitate; Cea mai frumoasa amintirire: Cand am ramas singur cu 20 de blonde ingeri; Cea mai urata amintire: Cand am ramas cu un singur inger. Crezi ca vei face fata: Absolut (acesta este doar un exemplu)...in final va trebui sa obti semnatura lui Satana, pe care v-a trebui sa il convingi. Mult succes.

12 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Si satana va fi aruncat impreuna cu cei necredinciosi in iad.

| EmaS a răspuns:

Shodow100
Satan nu este limitat numai în putere ci şi în timp. Vine o vreme când El va fi judecat şi aruncat în iazul cu foc şi pucioasă, care a fost pregătit pentru el şi îngerii săi. Cartea Apocalipsa ne relatează următoarele evenimente ce vor avea loc la sfârşitul vremurilor:

Şi diavolul, care-i înşela, a fost aruncat în iazul de foc şi de pucioasă, unde este fiara şi prorocul mincinos. Şi vor fi munciţi zi şi noapte în vecii vecilor. Apoi am văzut un scaun de domnie mare şi alb, şi pe Cel ce şedea pe el. Pământul şi cerul au fugit dinaintea Lui şi nu s-a mai găsit loc pentru ele. Şi am văzut pe morţi, mari şi mici, stând în picioare înaintea scaunului de domnie. Nişte cărţi au fost deschise. Şi a fost deschisă o altă carte, care este Cartea Vieţii. Şi morţii au fost judecaţi după faptele lor, după cele ce erau scrise în cărţile acelea. Marea a dat înapoi pe morţii care erau în ea; Moartea şi Locuinţa morţilor au dat înapoi pe morţii care erau în ele. Fiecare a fost judecat după faptele lui. Şi Moartea şi Locuinţa morţilor au fost aruncate în iazul de foc. Iazul de foc este moartea a doua. Oricine n-a fost găsit scris în Cartea Vieţii a fost aruncat în iazul de foc. (Apocalipsa 20:10-15)

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Ia-ti un costum de capra ( asa o sa ai corne si coada) happy

| Wehrmacht a răspuns:

Ema vrei sa zici ca satana nu are legatura cu iadul si doar ca poate ajunge si el acolo? Deja mergi prea departe cu credinta ta...

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

laughing Doamne fereste-ne de pericole publice ca asta.

| 6DuckMeJesus a răspuns:

He he, iti zic eu cand mor

| Fluffinator a răspuns:

Pai...tu esti deja chinuit de limba romana din ce am observat eulaughing
Mai cresti copile.

| CryssCrySta a răspuns:

Sti ce mai bine ai face fapte bune ca tot nu o sa ajungi devil.Nu stiai ca aia sunt de cand i sau alaturat lui lucifer ca secredeau mai puternici ca Dumnezeu.Nu ai nici o sansa si nu te mai uita la flme de groaza daca nu esti capabil sa faci diferenta intre film si realitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai prostule? betia e un ajutor sau un chin? curvia e un ajutor sau un chin? drogurile sant un ajutor sau un chin? jocurile de noroc sant un ajutor sau un chin? URA e un ajutor sau un chin? astia sant dracii care te chinuie pe lumea asta si pe cealalta.patimile tale cele nestapanite, dar dincolo vei suferi si cu sufletul si cu trupul.vei deveni un drac.stii ce au spus dracii care urmau sa fie scosi dintr-un om? Iisuse nu ne trimite in adanc.lasda-ne sa intram in turma aia de porci.deci si dracii se tem de iad.vei avea parte de el daca asta doresti.dar din partea mea te-as blestema cu blestemul parintelui cleopa; mancate-ar raiul.

| xAndraax a răspuns:

Cred ca ai visat aseara urat. Cati ani ai? 10? auzi cu coada si coarne lol rolling on the floor)

| DouăPuncte a răspuns:

laughing rolling on the floor laughing Sa nu crezi ca daca ajungi in iad esti un drac. ajungi acolo...si...deaici vei vedea tu laughing

| Alexutzz15 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic ca sa devii drac. Daca nu te pocaiesti esti deja a lui Satana + ca si dracii sufera in iad stai linistit!