| costi2193819831 a întrebat:

Exista Iad si Rai,in rai sa zicem ajung cei buni, si in iad cei rai care vor fi chinuiti o viata nu?
pai de ce? pentru ca au facut voia lu' dracu sunt chinuiti de drac?

10 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Conform Bibliei plata pacatului e moartea nu chinul vesnic.Romani6:23,Apocalipsa21:8

| M25M a răspuns:

Teoretic, Satan este mai slab decat Dumnezeu, acesta din urma fiind practic... Dumnezeu. Avand puterea mai mare tu trebuie sa-i facei "Voia Lui" daca nu El te trimte in iad, nu Satana. Cel din urma nu are nici o putere de decizie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand pleci de acasa,departe,foarte departe de confort,mancare, mangaierea parintilor, grija lor, cine te chinuie ma blegule? propria ta stare, pe care ai ales-o nu-i asa? daca e deplorabila.deci de ce crezi tu ca sta cineva sa te chinuie? daca imparatia lui Dumnezeu trebuie sa o cautam in noi, pai si demonii care ne chinuie sant tot in noi.cand ne departam de Dumnezeu ne napadesc, poftele, patimile, relele, poftele nefiresti. avem impresia ca ne e bine dar tot tanjim dupa pacea de dinainte.asta e.vei fi chinuit de tine insuti dupa starea in care ai adormit.de pacat si moarte, ori te vei bucura in credinta si viata vesnica.

| BlackSulphur a răspuns:

Ma doare capul deja...
Vrei sa afli sigur-sigur? Bun, singura sugestie este sa incerci singur. Se poate in doua feluri:
1. Astepti pana mori. In acel timp faci si tu ceva productiv;
2. Te sinucizi si vezi cum sta treaba.

| Buresbista123 a răspuns:

Da,dracu e genul ala masochist

| shadow72 a răspuns:

Sincer acum crezi treburile astea?

| WholeWorldTeam a răspuns:

Si demonii se vor chinuii dupa judecata.In iad nu demonii chinuiesc sufletele ci pacatul.Pacatul este cel care ii provoaca chinuri sufletului.

| DiamantulAuriu a răspuns:

Sa stii ca Omi1 are dreptate

| traiescdeciexist a răspuns:

De unde sti concret ca exista?

| miriam18 a răspuns:

Da pentru ca satana este un marsav si un viclean iti spune ca iti va da tot ce vrei iar cand ai ajuns acolo vei fi chinuit