| bestialu96 a întrebat:

Daca Papa Benedict al XVI-lea ar sari de pe un bloc de 10 etaje oare dumnezeu l-ar salva? hmm...nu este cel mai credincios al lui dumnezeu?

eu cred ca nu l-ar salva nimeni. decat cei de la pompieri cu o saltea jos si dupa la nebuni si alt papa laughing

voi ce credeti?laughing

Răspuns Câştigător
| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Http://images.sodahead.com/......large.jpeg
Uita-te la figura lui si mai gandeste-te o data cine l-ar salva (dac'ar exista)

10 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

L-ar salva Prea Safntul Penis de Tantar.

| sandra2012 a răspuns:

Ce intrebare...in primul rand poate Papa nu vrea sa il ispiteasca pe Dumnezeu. In al doilea rand, Dumnezeu ii poate spune ca a fost alegerea lui sa faca asta. Nici eu nu as salva pe cineva daca ar vrea sa faca asa ceva.

| miradoniz a răspuns:

hee hee ce tare! dar nu e nimic nou, cel rău îi propusese deja lui Iisus!(vezi Matei 4-6)hee hee

| danielcretu1980 a răspuns:

Nu

| Ana213 a răspuns:

Nu s-ar arunca, pentru ca nu ar avea motiv sa o faca, este iubit de multi oameni si de Dumnezeu probabil.

| bestialu96 explică:

Holly crap eu cred ca asta il serveste pe satanlaughing)))rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea ta. pana nu sare nu ai de unde sti.

| coliflor a răspuns:

Ce credem¿eu cred ca tu ai ceva contra religiei si a catolicilor il special, adevarat sau fals¿ai epuizat toate subiectele sau asta este subiectul tau faforit¿

| Diez a răspuns:

Dumnezeu a interzis sinuciderea de aia nu poti baga in biserica un sinucis, dar in acelasi timp el ne lasa sa facem ce vrem.

| miradoniz a răspuns (pentru Diez):

"Dumnezeu a interzis sinuciderea"? cred că biserica spune că e o greșeală; când interzice Dumnezeu ceva...nici nu se mai face, din câte știu eu.
Știi vorba aia "e permis, dovada e că am făcut-o"