| RedBull9988 a întrebat:

De ce atunci cand i-am spus cuiva ca sunt ateu, a zis ca sunt satanist, si se uita la mine ca si cum as fi omorat 7 oameni? Chiar atat de indoctrinatii pot fi unii? Daca vad un om cu o gandire diferita de a lor incep sa te faca satanist, parca ma doare pe mine undeva de satanica, sau spiridus.

Răspuns Câştigător
| Inferno a răspuns:

Iti dai seama laughing
stii ma gramatica?
da sfinte.
ce religie ai?
sunt ateu.
vai nasol. treci in iad.
tu ce religie esti ma?
crestin sfinte.
stii gramatica?
pai.....nu prea.
vai nasol. treci in iad.
tu stii ma gramatica?
habar n-am
ce esti de religie?
habar n-am
da' ce stii tu ma?
stiu sa sudez sfinte
aaaaa, bun! tu treci in rai ca s-a rupt o balama la poarta raiului laughing

50 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Pentru mine a fi ateu inseamna in primul rand a fi orb.

| RedBull9988 explică (pentru mentholinks):

Si, pentru mine, a fii crestin inseamna a fii orb. Sau, a fii crestin este o incapacitate de folosire a ratiunii sau a logicii.

| mentholinks a răspuns (pentru RedBull9988):

Ma mir ca spui asta desi n-ai nici cea mai mica idee de unde izvoraste ratiunea si logica, nu ca eu as avea.

| RedBull9988 explică (pentru mentholinks):

In primul rand, nu te-am intrebat ce inseamna ateu sau ce crezi tu despre atei, asa cum ai dat un raspuns total aiurea, si care nu are nicio legatura cu intrebarea, asa ti-am dat si eu un raspuns, eu zic sa ne raportam la tema discutiei, ca asa pot sa zic si eu de BigBang, teoria universurilor multiple, si nu ajungem la un consens. Asa ca ori dai un raspuns adecvat intrebarii ori nu raspunzi si treci mai departe. O zi buna!

| mentholinks a răspuns (pentru RedBull9988):

Da, ai si tu dreptate. Nu pot sa-ti raspund la intrebare fiindca nu-mi place sa judec oamenii. Eu cred ca fiecare isi va primi rasplata.

| Mădă0611 a răspuns (pentru mentholinks):

Daca esti ca majoritatea romanilor, esti crestin, nu crezi in invataturile Coranului de exemplu, poate nici nu stii ca Allah e fix dumnezeul tau, deci nu crezi in el, practic esti ateu cand vorbim de islam, asta te face si pe tine orb, nu?

| mentholinks a răspuns (pentru Mădă0611):

Allah nu poate fi Dumnezeul meu pentru ca nu este Tatal lui Isus si nici nu il cheama YHWH.

| Mădă0611 a răspuns (pentru mentholinks):

El e, cel care a creat lumea in 6 zile, i-a creat pe Adam si Eva, i-a dat lui Moise poruncile si bla bla bla.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei te vad cam asa :

https://www.facebook.com/......085403813/

Si se gandesc la asta :

https://www.facebook.com/......883160800/

Si sigur vei avea nevoie de asta :

https://www.facebook.com/......060403283/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu ai pretentii la ei. ei chiar cred ca e cineva "acolo sus" care ii protejeaza chiar daca mii de oameni mor zilnic din cele mai stupide accidente, ce sa mai zicem cele mai grave

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ps : plus de asta mai sunt si ipocriti. daca aud de un ateu care nu suporta religiosii " nenorocitul ala" dar ei ca nu suporta atei nu vad nimic in neregula. cum am zis, pretentii 0

| BogdantheDreamer a răspuns:

E simplu. Intr-o societate cu o traditie de 2000 de ani sa zicem, unde toti au un crez si un tel, apare unu si zice :
Aaa! pai eu habar'n-am, am picat de pe luna, dar nu e bine ce faceti.

| RedBull9988 explică (pentru BogdantheDreamer):

Rectific: Intr-o societate unde toti sunt indoctrinati de 2000 de ani de niste persoane pentru a face bani de pe urma credulilor, apare unu(picat de pe luna sau cum ii zici tu) si spune: Religia este o poveste prea "frumoasa" ca sa fie adevarata, un basm prin care manipuleaza in masa credulii si ii indoctrineaza de mici, pentru a duce mai departe inselatoria, un botez, o nunta, o inmormantare, toti am trecut prin asa ceva, la un moment dat, si am dat bani popilor. Si, cand toti stiu ca asa ceva este de domeniul fantasticului, cu religia, nu inteleg de ce unii inca mai cred povesti cu spiridusi.Dar ce tot incerc eu sa iti spun adevarul, ca nu o sa intelegi nici intr-o mie de ani cum sta treaba. O zi buna!

Răspuns utilizator avertizat
| BogdantheDreamer a răspuns (pentru remus1007):

Dumnezeu nu a picat din luna. El a existat din totdeauna. Noi am picat din luna. Bivolaru face parte din categoria de profeti, falsi si mincinosi de care Iisus ne vorbeste. Inca odata se demonstreaza ca cele scrise se adeveresc.

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru RedBull9988):

Cum ar trebui sa decurga dupa tine un botez, o inmormantare, o nunta? Cine ar trebui sa se ocupe de astea in viziunea ta si fara bani, cum ai spus. As vrea sa vad viziunea ta.

"Nimeni nu moare pe gratis"
Daca ai fi trecut printr-o inmormantare ai sti cum merge treaba. Majoritatea cheltuileilor se duc spre firma de servicii funerare: sicriu, prosoape, transport, tot tacamul. Bani pentru gropari, ca iti muncesc oamenii. Locul de veci, care este o bucata de pamant se impoziteaza, ca orice alt loc. Preotul a spus la inmormantarea bunici asa : Da-ti cat vreti, cat aveti, pentru slujba.
De unde cunoasteti voi cuvantul idoctrinare? Cu ce am fost indoctrinati? Ca ne invata sa fim oamenii buni, uni cu alti? Foarte bine, banuiesc ca doriti sa ne macelarim intre noi, sa fim ignoranti la suferinta altora si tot asa. Asta e genul de comportament dorit de voi?

Răspuns utilizator avertizat
| RedBull9988 explică (pentru BogdantheDreamer):

Dupa mine, o nunta, un botez, sau orice altceva, nu ar trebui sa decurga, nu ar trebui sa se faca deloc, deoarece nu are niciun scop, decat niste bani dati bisericii pentru niste minciuni si sperante false. Si, da, am fost cu totii indoctrinati de mici cu basmele, cu dumnezeu, ne-a fost bagat in cap, fara sa vrem. Eu daca voiam de mic sa cred in Zeus? Sau in Hades? Sau in alti 1000 de zei? Ne invata sa fim oameni buni? Serios?! Uita-te in Romania, aproape 90% sunt "credinciosi", si uita-te cate se intampla, cu religie sau nu. Scopul religiei e sa fraiereasca credulii, sa ii manipuleze cu niste povesti false, pentru a face bani de pe urma lor. Spune-mi tu chiar crezi intr-o poveste ca Zana Maseluta?

| RiNeX a răspuns:

Sa traiesti, in primul rand vr sa stii ca un crestin (adevarat) nu ar jignii nici odata o alta ideologie si persoana respectiva nu te a jignit facandu te rob a lui Stana....In ideologia crestina ateu =rob al lui Satana...De ce? Deoarece faptul ca voi ate-i credeti in puterea voastra, adica in voi=>ca scopul vostru in viata este sa va axati numai pe idelurile voastre=> ca nu va intereseaza de pers din jurul vostru(le tratati cu idiferenta si nu va int. probleme lor)=>o caracteristica a unui rob al lui Satana.
Pentru faptul ca nu crezi in nimic te poti numi satan-ist, daca st sa analizezi gandirea bisericii satanice:nu cere de la adeptii sai sa creada orb, si nici nu pedepseste lipsa de credinta al adeptilor...Acesta este parerea mea personala, daca ai ceva de obiectat te rog sa o mi o spui...Sanatate iti urez

| anonim_4396 a răspuns (pentru RiNeX):

Ai perfecta dreptate... GOD BLESS YOU!

| RedBull9988 explică (pentru RiNeX):

"in primul rand vr sa stii ca un crestin (adevarat) nu ar jignii nici odata o alta ideologie"
"Pentru faptul ca nu crezi in nimic te poti numi satan-ist"
Tu esti cel mai bun exemplu de indoctrinre religioasa reusita, va contraziceti singuri, chiar nu vedeti? In primul rand, zici ca o persoana religioasa nu jigneste pe cineva(ateu, sau oricine altcineva) cand ii zice satanist altcuiva, dupa spui ca daca nu esti indoctrinat si nu crezi in nimic esti satanist. GOOD JOB biserica! Inca un indoctrinat cu succes. Sper sa nu fi inteles gresit ce ai vrut sa spui

| RiNeX a răspuns (pentru RedBull9988):

Ideea este ca nu vr sa va jignesc cand spun ca sunteti(voi ate-ii) adepti ai lui Satana...Chiar crezi ca este o jignire? Asta am realizat eu dupa ce am analizat ambele religii...

| RedBull9988 explică (pentru RiNeX):

Cred ca nu intelegi un lucru, eu fiind ateu, nu cred in dumnezeu. Bun... acu' vii tu si imi spui ca eu sunt adept a lui satanica, omule, daca nu cred in existenta lui dumnezeu, nu cred nici in satanica, nici in spiridusi, nici in virgine nascatoare de isus hristos etc.Ok, am inteles ca nu vrei sa ma jignesti cand ma faci satanist, dar crezi ca sunt satanist, asta deduc eu din ce spui.

Răspuns utilizator avertizat
| RedBull9988 explică (pentru remus1007):

laughing)))

Răspuns utilizator avertizat
| RedBull9988 explică (pentru remus1007):

Cum sa nu razi cand vezi atata prostie? laughing)))

Răspuns utilizator avertizat
| RedBull9988 explică (pentru remus1007):

La asta nu m-am gandit.Peste cativa ani o sa devin (p)ate-u. laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| RedBull9988 explică (pentru remus1007):

Pai, doaaamne, cum sa scrii dumnezeu sau isus cu litere mici, te vede dumnezeu, nu e cre(s)tineste ce faci, vedem noi la ziua judecatii laughing

Răspuns utilizator avertizat
| RedBull9988 explică (pentru remus1007):

Iti dai seama, ca o sa dea faliment cu raiul? laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Inferno):

rolling on the floor)))))))))

| RedBull9988 explică (pentru Inferno):

laughing))))))))))))))))))

| RedBull9988 explică (pentru Inferno):

Meriti un premiu Nobel pentru gluma asta laughing)))

Răspuns utilizator avertizat
| RedBull9988 explică (pentru remus1007):

Muuuuult mai bine sudor laughing))))))

Răspuns utilizator avertizat
| RedBull9988 explică (pentru remus1007):

Daca esti sudor, castigi niste bani, dar daca esti crestin, nu castigi decat minciuni laughing))))

| RedBull9988 explică (pentru remus1007):

Pentru ce ai zis tu aici, nu o sa mai ajungi in rai decat daca te faci sudor laughing))))))

Răspuns utilizator avertizat
| Inferno a răspuns (pentru RiNeX):

Mai, nu stiu daca e jignire sa ii spui unui ateu ca e satanist. Dar prostie e sigur.

O intrebare pentru tine:

Daca satanistii sunt aia care nu cred in nimic, atunci aia care cred in satan ce sunt?

Răspuns utilizator avertizat
| Inferno a răspuns (pentru RedBull9988):

Iti dai seama laughing
stii ma gramatica?
da sfinte.
ce religie ai?
sunt ateu.
vai nasol. treci in iad.
tu ce religie esti ma?
crestin sfinte.
stii gramatica?
pai.....nu prea.
vai nasol. treci in iad.
tu stii ma gramatica?
habar n-am
ce esti de religie?
habar n-am
da' ce stii tu ma?
stiu sa sudez sfinte
aaaaa, bun! tu treci in rai ca s-a rupt o balama la poarta raiului laughing