| mmmjoemele a întrebat:

De ce avem nevoie de o biserica pe fiecare strada?

18 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Care Biserica?

| danut a răspuns:

Pentru dany1988 spunea : "Chiar vreau o dovada ca exista Satanel."
Cand te scoli dimineata NU te uiti in oglinda? Comportamentul si ideile tale arata in mod clar ca EXISTA.

| sabin89 a răspuns:

Şi eu cred că e puţin. Ar trebui câte două/stradă

suntserios
| suntserios a răspuns:

Money money money

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să ne mântuim, adică să ne salvăm, ceea ce este imposibil.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hmm, pe strada unde stau nu este nicio biserica, si daca stau sa ma gandesc, nici pe urmatoarea. So?

| Celcestietot a răspuns:

Așa își răspândește Satana puterea.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Păi să strângă și bani, dar și deci nu este greșit comentariul meu. Nu exista Satana? Vreo dovadă, ceva? O arde cu bisericile de când nu sunt bune.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Păi și eu vreau o dovadă că nu există (:

Răspuns utilizator avertizat
| mentholinks a răspuns:

Oamenii sunt dementi, majoritatea.

| CostinAlamariu a răspuns:

Du-te duminica la biserica si o sa vezi de ce. Pentru ca oamenii isi doresc sa mearga la biserica. Uite un raspuns simplu si logic.
Asa pot sa intreb si eu de ce avem zeci de pizzeri in fiecare oras. Pentru ca oamenii vor sa manance pizza. Simplu.

| Panamax a răspuns:

Ca sa auzim clopotele mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu avem atâta nevoie de biserici precum avem nevoie de spitale şi dispensare.

| Flavianadx a răspuns:

Pentru ca suntem un stat bisericesc.
Poate ca cineva acolo sus se bucura (sau ofteaza sau rade) cand vede ca apare o bisericuta noua pe vreo strada.

| Pantagruel a răspuns:

Asa se colecteaza mai bine banii.