| RAY a întrebat:

Daca fiecare se poate pocai pe sine, de ce avem nevoie de religie, biserica, traditii de respectat?

10 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Si CINE verifica CORECTITUDINEA pocaintei tale?
Biserica AS TREBUI sa fie AMBASADA Cerului pe pamant asa ca ea este absolut necesara daca intruneste cerintele. Din nefeicire in ambasada au fost INTRODUSE si lucruri care nu apartin acesteia ca : popi, traditi, icoane, etc.

| RAY explică (pentru danut):

Si CINE verifica CORECTITUDINEA pocaintei tale?
Dumnezeu

| danut a răspuns (pentru RAY):

Absolut.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Nu avem nevoie de biserica, religie, preoti. Putem sa fim decenti si inteligenti singuri. Biblia te invata ca nu e bine sa te comporti ca un monstru. De asta este utila.

| rexiomaria a răspuns (pentru VALCUANDREI1994):

"Biblia te invata ca nu e bine sa te comporti ca un monstru.", deci tu daca nu ai fi citi Biblia, ai omora oameni non-stop, si ai viola copii?

| Saiko10 a răspuns:

Dumnezeu nu ne cheama la o religie, nu trebuie sa te spovedesti ca sa iti fie iertate pacatele, doar sa iti para rau pentru ele si sa te rogi la Dumnezeu sa ti le ierte, deci nu avem nevoie neaparat de ele, religile sunt un grup de oameni cu aceeasi credinta, nu zic ca este rau sa ai o religie si eu sunt in una.

| rexiomaria a răspuns:

Nu cred ca te-ai putea pocai fara religie, fara religie nu mai exista conceptul de pacat, deci nimic de iertat.

Răspuns utilizator avertizat
| rexiomaria a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pentru ca fara religie popa n-are bani. rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat