| Johndoe2023 a întrebat:

De ce marea majoritate cand dau unele raspunsuri isi promoveaza ideile crestine sau religioase la intrebari care nu au nici o legatura cu religia?

intrebi de o problema si ei incep cu dumnezeu in sus si in jos.
chiar nu se poate raspunde la intrebari din alte categorii fara a implica discutii despre religie sau dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Nu eu sunt "sorela". Dar ai inteles ce am tot indrugat in raspunsul cu libertatea religiei, nu? :))

App, asta e mai misto: http://www.youtube.com/watch?v=-j8ZMMuu7MU

17 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Ai auzit de libertatea religiei? Asta e, acei unii sunt liberi, daca nu obligati de acea libertate, sa te constranga sa crezi in ce cred ei. smug

| Johndoe2023 explică (pentru Mădă0611):

laughing deci rad cu lacrimi : libertatea te obliga
omg laughing

daca pentru tine notiunea de libertate implica o obligatie de vreun fel, nu pot lua in calcul nimic din ceea ce ai zis

| Mădă0611 a răspuns (pentru Johndoe2023):

N-ai inteles, pe langa ca era gluma, nici un subiect care are legatura cu religia nu trebuie sau merita sa fie tratat cu seriozitate. silly
Ei spun ca au dreptul sa creada in ce vor ca, vezi doamne, exista faza cu libertatea religiei, de care bineinteles ca nu tin cont, sau cred ca sunt liberi sa hartuiasca lumea ("libertatea...religiei"), chiar obligati, ca deh, singura religie e a lor, oricare ar fi.

| neneacelrau a răspuns (pentru Mădă0611):

Te simti constransa?

| neneacelrau a răspuns (pentru Mădă0611):

De obicei ateii nu inteleg. ce ii indrugi tu lui johndoe2023 nu o sa inteleaga neam. asa sunt ateii : "ie rai"

| Alphawolf a răspuns:

Conform rationamentului unora, religiosii au tot dreptul sa impuna adevaruri, necredinciosii doar sa inghita totul... in sec.
Uite ce spune "sorela" la intrebarea asta: http://www.tpu.ro/......-timp-cat/

| Mădă0611 a răspuns (pentru Alphawolf):

Daca si "sorela" merita s-o bagi in seama... oh go on

| Johndoe2023 explică (pentru Mădă0611):

Uite "sorela" ca din descrierea videoclipului lasat in raspunsul "de mere" (raspunsul de mere e din intrbarea cu ce va spalati pe cap sa inteleg happy ) am luat si un raspuns la intrebare.
the first rule of Jesus Club is you have to talk about Jesus Club. The second rule of Jesus Club is you have to talk about Jesus Club.
l-am pus in vizionare mai tarziu

| Johndoe2023 explică (pentru Mădă0611):

Got itwinking

| Mădă0611 a răspuns (pentru Johndoe2023):

Nu eu sunt "sorela". Dar ai inteles ce am tot indrugat in raspunsul cu libertatea religiei, nu? :))

App, asta e mai misto: http://www.youtube.com/watch?v=-j8ZMMuu7MU

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe mine ma cam seaca treaba asta. Normal ca se poate, nu se doreste. Eu le dau ignore la cei care insista prea mult.

| Hexiled a răspuns:

Ba de se poate raspunde si asa
P.S scuza-ma ca te corectez Dumnezue cu D nu d

| Johndoe2023 explică (pentru Hexiled):

Se scrie dumnezeu nu dumnezue laughing)

| Hexiled a răspuns (pentru Johndoe2023):

Scuza-ma Dumnezeu*

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Hexiled):

Pentru mine dumnezeu nu inseamna nimic, deci mi se pare normal sa scriu fara majuscule.

| Mikhtarian a răspuns:

@ Pentru ca, probabil este cel mai apropiat raspuns..viata se leaga in jurul lui Dumnezeu, si de aceea probabil se dau exemple in legatura cu religia.

Răspuns utilizator avertizat
| ƤrÏncessØfƬheShadøws a răspuns:

Fara Biblie si Sfanta Traditie ei, habar nu ar avea pe ce drum sa o ia.Moralitatea lor sta doar in credinta.Ei stiu CE sa gandeasca nu CUM sa gandeasca, si raspund spunand ce zice RELIGIA despre acel lucru si nu CE CRED EI.