| lplostonyou a întrebat:

Daca intrebi oamenii de oriunde de pe acest Pamant daca cred in minuni, marea majoritate dintre ei iti vor raspunde ca nu cred, atunci cum se explica totusi faptul ca sunt atatia oameni care cred in Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| Pisoi_9725 a răspuns:

Pai intr-adevar sunt oameni care nu cred in minuni, dar cred in Dumnezeu ceea ce nu mi se pare normal pentru ca D-zeu vrea sa credem in el si daca nu credem in minunile Sale pai aunti=>ca nu credm in El. Funda?:d

10 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cei care cred cu adevarat in Dumnezeu, cred si in minuni!

Apache
| Apache a răspuns:

Fiinda din pacate sunt multi oameni care zic ca cred in Dumnezeu. doar sa fie de accord cu majoritatea!
in realitate ...numarul este mai mic!
daca stai sa te gandesti, lumea in sine e o minune! ...binenteles ca daca te apuci sa o explici isi pierde din farmec! dar nu e o minune ca totul se leaga atat de bine?

| harciog a răspuns:

Ptr ca sint religiosi si-si traiesc religia atit de intens incit nu pot admite ca nu poate fi adevarat.Refuza sa creada ca inainte,cu secole in urma, lumea avea nevoie de minuni sa creada si accepta totul asa, cu toate ca ei azi sint cit de cit evoluati si nu mai cred in minuni.

| wales a răspuns:

Care este legătură dintre credința în Dumnezeu și a crede într-o minune? Tu crezi că a existat Ștefan cel Mare? Dacă se întâmplă să crezi urmează a doua întrebare; l-ai văzut? Consideri asta o minune?
Dacă pentru tine credința în Dumnezeu este o minune, atunci cum califici credința ta în extratereștrii? Și ei sunt la fel de scumpi la vedere.

| DianaScorpio a răspuns:

In afara de ceea ce au spus Ema si fumaretul, nu am ce sa adaug...

| bebetho a răspuns:

Eu cred că majoritatea vor spune exact invers.

| Laura a răspuns:

Că-s proști, da' mulți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii cred doar in existenta Lui dar viata lor nu s-a schimbat cu nimic. Unii cred in dragostea Lui si vietile lor au fost schimbate.
Uite niste versuri pe tema asta:
Astăzi nu mai sunt minuni!"
Lumea va striga.
Astăzi, oare pe pământ se mai afla?
Noi credem însă în minuni,
Căci Isus ne-a-nvăţat
Căci Dumnzeu dragostei aceleaşi este-n veac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai broke? eu am vazut minuni.si inca vad.si insusi faptul ca vad este o minune.tu nu ai vazut niciodata o minune? esti un suflet triist broke.pacat.minunile sant in jurul nostru, trebuie doar sa le vezi si sa te bucuri de ele.

| meedanyy a răspuns:

Ce?
Reformuleazati intrebarea ca nu am inteles la inceput nimic.