| Vernusio a întrebat:

De ce nu imi implineste Dumnezeu rugaciunile? Ce trebuie sa faci sa ti le asculte?

12 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

In Biblie scrie ca trebuie sa aduci sacrificii la Templul din Ierusalim. Cate animale ai sacrificat in Templu?

| danay72 a răspuns:

Depinde pentru ce te rogi. Dacă are legătură cu voința sa, te va asculta.Asa se arată în 1Ioan5:14

| RAY a răspuns:

Dumnezeu dupa ce a facut omul a spus prin sudoarea ta sasi castigi painea nu a spus cand ti foame roaga-te ca isi cade din cer, deci munceste pentru ceea ce isi doresti

| T0T a răspuns:

Nu o să ți le împlinească dacă sunt irealizabile și dacă tu nu faci nimic. Maturizează-te și conștientizează în ce lume trăiești că va da viața urât peste tine și nici nu vei ști de unde a venit.

| lpavel a răspuns:

Ti le indeplineste numai daca stie ca in viitor acele dorinte care le ai, nu te indeparteaza de la calea cea buna! El nu gandeste ca oamenii, El vrea ca tu sa fii mantuit!
Ex. Sa zicem ca cineva iti spune: pentru ca esti o persoana buna si asa ai fost mereu iti dau acum 10 mii de euro DAR daca renunti acum la acesti bani si mai astepti 1 an iti voi da atatia bani incat nu va trebui sa-ti faci griji toata viata, ce ai alege? Eu cred ca ai astepta happy

| Mayhem666 a răspuns:

Intreba-l personal, si daca iti raspunde, inseamna ca ai schizofrenie.

| reihiuke a răspuns:

Dumnezeu nu implineste rugaciuni. Altfel si.ar incalca propriile legi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ti le indeplineste pentru ca nu exista, simplu.
Nici daca exista asa cum il descrie biblia nu cred ca indeplinea nimic.

| August99 a răspuns:

Rugaciunile nu ti le implineste nimeni altcineva in afara de tine. Nu te astepta la minuni. Tu trebuie sa faci tot

| Idris a răspuns:

Te rogi la dumnezeul care nu trebuie. Care nu are nici o putere, care nu iti aduce nici rau si nici bine. Te rogi asa cum o facea Isus (Pacea fie asupra sa!)? Te prosternezi in rugaciunea asa cum facea el (alayi salam)? Te rogi aceluiasi Dumnezeu la care se ruga el? Asigura-te ca la toate aceste raspunsuri este "DA", altfel revizuieste.

| Ɗєℓυѕιση a răspuns:

Nu exista. Deci nu ti le indeplineste. straight face

| BogdanMx a răspuns:

Ca Dumnezeu sa iti dea tot ce ai nevoie trebuie sa cauti imparatia cerurilor si dreptatea Lui.winking