| RAY a întrebat:

Deci de ce Dumnezeu au venit sectanctii in Romania, o tara Ortodoxa, crestina de sute de ani?

13 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Prostii la prosti trag.

| AC4S4 a răspuns:

Ai mai intrebat asta odata si ai dat funda raspunsului care ti-a fost convenabil. De ce mai intrebi odata? Nu esti sigur inca de raspuns?

| RAY explică (pentru AC4S4):

De ce nu raspunzi tu la intrebare, deci religia ortodoxa nu e corecta?

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Ti-am raspuns la cealalta intrebare. Faci si tu ca anumiti useri care pun tot la doua zile aceeasi intrebare doar ca formulata diferit?

Nu am zis ca ortodoxia nu e corecta. De ce tragi o asemenea concluzie?

| minrest a răspuns (pentru AC4S4):

Tu ai un punct de vedere diferit de ceilalti neoprotestanti, asa ca omul spera sa ii raspunda si altii. Dar nu ii vor raspunde, caci nu le convine.

| RAY explică (pentru AC4S4):

Atunci de ce au venit sectancti si spun celor ortodoxi sa se pocaiasca?

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Pentru ca toti au nevoie de pocainta.

| RAY explică (pentru AC4S4):

Iar ortodoxia nu ofera pocainta?

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Nu o religie ofera pocainta, fiecare se pocaieste pe sine.

| RAY explică (pentru AC4S4):

Dar nici sectele?

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Sectă este și ortodoxia, catolicismul. În engleză "Sect" înseamnă o grupare a creștinismului.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Romania nu este o tara crestina.

| unbaiat32243 a răspuns:

Sectanti in p l m de handicapat.
Prosti sunt si adminii ca te suporta.