| GoldandSilver a întrebat:

De ce in Romania este criza desi ea e tara ortodoxa?

Răspuns Câştigător
| AlexDrHouse a răspuns:

Criza are o foarte mare legatura cu religia,chiar daca aparent nu pare. cei care au raspuns aici si au spus ca nu are legatura una cu alta inseamna ca sunt foarte dezinformati si ar trebui sa nu mai transmita informatii eronate.
si,daca tot ai intrebat,sa iti raspund si tie: in primul rand criza a fost si este provocata de oameni, oameni care stau in umbra dar care "manevreaza" tot globul pamantesc. politicienii, care par ca ne conduc tara sau chiar lumea, sunt mici pioni de care se ajuta adevaratii oameni care fac legea. as putea sa iti scriu o carte despre asta, dar nu cred ca ar fi raspunsul direct al acestei intrebari. ca sa fiu mai directa, religia este unul dintre motivele principale ale crizei.sunt niste interese majore in economia lumii. daca te intereseaza mai mult despre criza economica, religie, masoni, sau chiar despre illuminati si cum ne influenteaza ei pe noi, iti recomand cartea "organizatiile secrete si puterea lor in secolul XX" de jan vn helsing. eu am citit-o si mi-a schimbat radical mentalitatea despre societatea in care traim. happy

| GoldandSilver explică (pentru AlexDrHouse):

Da stiu si eu cateva despre illuminatii si proful meu de istorie ne-a spus ca aceasta criza nu e intamplatoare ca Marea Criza Ecobomica din 1929-1933 si cineva o face intentionat.Totusi crezi ca illuminati o sa dispara, stiu trebuie sa ne unim ca sa putem.

| AlexDrHouse a răspuns (pentru GoldandSilver):

Nu avem cu cine sa ne unim. ei ne manipuleaza ca pe niste papusi. au o influenta imensa asupra vietii noastre. noi depindem de noi. mmbrii illuminati detin majoritatea baancilor importante din lume si au bogatii cat noi nu ne imaginam, de asta le e si usor sa faca ce vor:daca vor o criza internationala-se rezolva, daca vor sa inceapa si cel de-al 3lea razboi mondial, ei se ocupa de tot. suntem ca niste catelusi pe langa ei.

11 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Pentru ca, draga, este o tara ortodoxa.

| valentingb a răspuns:

Pentru ca mai sunt si catolici in tara asta happy
Nu conteaza religia cand noi traim pe spinarea altora, si aia o duc greu. Iar Biserica Ortodoxa nu da, din contra, ia! Si sunt ortodox, nu zic asta din ura sau stiu-eu-ce, e purul adevar. Este o mare diferenta intre religia ortodoxa si biserica ortodoxa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai linistit biserica nu e in criza

| GoldandSilver explică (pentru suntserios):

De ce nu vrea biserica sa ne ajute sa scapam de criza?

| suntserios a răspuns (pentru GoldandSilver):

Pentru ca trebuie sa isi faca biserici aurite, popii trebuie sa conduca masini scumpe, trebuie sa cheltuie milioane de euro pentru catedrala, pentru ca popii trebuie platiti din buget

| GoldandSilver explică (pentru suntserios):

Si ne mai spune noua ca nu trebuie sa iubim bogatiile dar ei le iubesc.

| madalinamadu a răspuns:

Ce treaba are criza cu religia?

| Georgiana2505 a răspuns:

Nu prea cred ca Biserica mai ales religia are vreo treaba cu starea economica a Romaniei desi ar putea sa ajute avand in vedere ca sunt plini de bani.

| Kapkha a răspuns:

Nu are nici o legatura criza cu religialaughing