| XxXBlackVampireXxX a întrebat:

Deci, XxXBlackVampireXxX e asa o nesuferita si o pagana!

Refuza sa creada in prea marele Dumnezeu, imi spuneti cum sa o aduc pe calea cea dreapta?

Răspuns Câştigător
| ramona30 a răspuns:

XxXBlackVampireXxX deci refuzi sa lingi icoane, sa te umilesti in genunchi cerandu-ti iertare si pentru ce nu ai facut? Deci refuzi sa dai bani la biserica sa traiasca cele 18300 de biserici de la noi pe banii tai? Deci refuzi sa te rogi sa te rogi la d-zeu cand esti bolnava si in loc sa faci asta mergi la doctor si farmacie? Deci ai coloana vertebrala si preferi sa traiesti viata fara prejudecati in loc sa fii sclavul Domnului?
Atunci vei trai o viata fericita si nu vei rata oportunitati dar sa stii ca daca mai sunt multi ca noi d-zeu va disparea (tot de oameni a fost inventat) si il vom avea pe constiinta, si ca sa nu-l mai avem pe constiinta ne trebuie cateva sticle de bere si ceva partide de sex. Grea sarcina avem laughing

45 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Daca tu ai o impresie atat de rea despre tine, atunci cum ar trebui sa fii vazuta de altii?

Răspuns utilizator avertizat
| cristi202 a răspuns:

happySti ce e aceea numita "schizo" in anumite spitale? E cam ceea ce faci tu punind aceasta intrebare.happy
Cum sa o aduci pe calea cea dreapta pe cea care esti tu insati? E simplu. Nici nu sti ca, punind in gluma aceasta intrebare, tu de fapt ai exprimat o realitate covirsitoare a vietii tale. Orice om se naste "in afara" lui, si nu se regaseste pe sine insusi decit cind se intoarce cu fata catre Dumnezeu si Il gaseste pe Isus Hristos. De aceea uneori vrem sa facem ceva, si iasa cu totul altceva, uneori vrem sa facem lucrurile sa iasa bine, si iasa rau, si nu ne recunoastem in ceea ce facem. Intr-un fel, avem acea "dubla personalitate" pe care tu in gluma o aduci in discutie. Inima ne spune una, mintea vrea alta. Facem unele lucruri, dar nu ne regasim in ele. Ti s-a intimplat si tie, nu? E pentru ca esti departe de cea care esti tu cu adevarat. Cum poti sa te intorci la tine insuti, la calea cea dreapta? Ortodocsii au o rugaciune, rugaciunea inimii, pe care daca o iei in serios, Dumnezeu va sti ce sa faca ca sa te aduca la El, la tine insuti. Nu odata rugaciunea asta a facut minuni, si eu o cred, pentru ca exprima o mare realitate, si te pune in postura corecta ce trebuie sa o ai pentru a-L gasi pe Dumnezeu. Iata rugaciunea: "Doamne Isuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, ai mila de mine, pacatosul!" Invat-o pe de rost, fa-o oriunde in gind sau cu voce tare cind se poate, si vei vedea ca viata ta nu va mai fii aceeasi! Si aceasta pentru ca Dumnezeu exista si te va intoarce la tine insuti, te va intoarce la calea cea dreapta.
P.S. Poate ca vei ride de ce am scris aici, tu ai luat-o in gluma si eu ti-am raspuns in serios.I don't care. Nu imi pasa, pentru ca stiu ca ce am zis, e cit se poate de adevarat.

| Angel0 a răspuns:

Hmmm,personalitate multipla.
http://picaturadesanatate.blogspot.com/......ciata.html
Insanatosire grabnica.

Apache
| Apache a răspuns:

Iti vine sa crezi? ce fiinta poate sa gandeasca asa? ...rusine

Răspuns utilizator avertizat
| Maidanezul a răspuns:

Stai linistita uite ce spune in Scriptura"Eu sunt cel ce aduce oaia neagra care behaie la usa stinii" Eu ma aplec sa ridic din noroi banul de arama calcat de toti" Tu esti prea indaratnica=chestie de virsta dar cind vei da de necaz calea o cunosti.Am cunoscut altii mai ceva ca tine si sunt mielusei. Poti accelera procesul de recuperare dar trebuie sa vina din interior si va veni.Este imposibil sa nu fi zis in viata ta "Doamne ajuta " si un suspin este o rugaciune tare ex "OF DOAMNE" Exista ace pentru toate cojocelele poti sa ai tu blindaj ca tancul facut la IMGB si fiss. Poate te lasa special Dumnezeu in ratacire sa dea ex cu tine la gasca o sa zici cum Re cind te vor vedea aia cu mintea la cap o sa se puna pe intrebari.

| Ecea a răspuns:

Nesuferito!
Pagano!

Esti pe calea cea dreapta, ce rost are sa mergi mai drept de atat?

| monstrulet a răspuns:

Uite avem aici unele solutii crestine, cam vechi, dar sigur o sa mearga: http://www.descopera.ro/......de-tortura
Sau putem incerca mereu cu rasucirea sfarcurilor :))

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru monstrulet):

Sunt vampir, mai, nu mor asa usor.
Mor doar daca il aud pe Nicolae Guta in duet cu Justin Bieber. big grin

| monstrulet a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Atunci, poate o manea crestina te-ar aduce pe Calea Cea Dreapta®™
http://www.youtube.com/watch?v=o78ZCEtC8nc

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru monstrulet):

Tu vrei sa ma omori? straight face

| monstrulet a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Se zice ca doar cand esti aproape de moarte realizezi Adevarul®™, nu-ti face griji, o sa opresc muzica inainte sa se intample ceva rau :-"
Iar apoi ca sa testam noua ta Credinta™ punem muzica asta, si vedem cum reactionezi :D.
http://www.youtube.com/watch?v=RTTXRmLF_cM

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru monstrulet):

Buna melodia, desi nu e genul meu.

| monstrulet a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Deci inseamna ca a mers tratamentul? thinking
Care e genul tau acum?

| monstrulet a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Omgg >:O

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru monstrulet):

De ce omg?

| monstrulet a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Lui D-zeu nu-i plac melodiile in care se injura laughing

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru monstrulet):

Daca ma iau dupa D-zeu in curand nici la W.C nu mai pot merge fara sa-mi fac griji ca voi ajunge intr-un cazan cu smoala unde o sa ma inverte unu cu furca. happy

| monstrulet a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

True rolling on the floor

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru monstrulet):

Ma bucur ca esti de acord... laughing

P.S: imi dai si mie un id? big grin

| monstrulet a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Sure. Ti-am trimis mesaj happy

| negru30 a răspuns:

O sa aduca Dumnezeu oaia ratacita in turma

| DorelSudoru a răspuns:

Dai droage

| ShowTim3 a răspuns:

O bati cu sifonierul!

| blueangel99 a răspuns:

Ba nu eşti nesuferită, părerea mea. Că eşti atee, nici asta nu mă face să am o părere rea despre tine. Că poate eşti atee, dar de fapt eşti poate şi o fată isteaţă şi/sau talentată.

Văd că vrei să ajungi pe calea cea dreaptă. Good, multă baftă, din partea mea.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Dar pe Ema cum o ducem pe calea cea dreapta?

| IMC90 a răspuns (pentru GoodGuyOviCONTSUSPENDAT):

Ii dam un cui si cateva shot-uri de jack laughing

| EmaS a răspuns (pentru GoodGuyOviCONTSUSPENDAT):

Eu sunt pe calea cea buna.Caci ingusta este calea care duce la mantuire si lata este calea care duce la pierzare si multi sunt cei ce merg pe ea.

| IMC90 a răspuns:

Poti incerca s-o exorcizezi laughing

| DreamAutopsy a răspuns:

Trebuie să te duci la biserică îi zici popii să sfințească o sticlă cu vodka și dă-i să bea, să vezi că imediat se convertește.

| Bastet a răspuns:

Vai,vai,ce amuzant.

| ionutzul31 a răspuns:

Nu ai cum sa faci pe cineva sa creada in ceva care este convins(a) ca nu exista.Am dreptate?winking

| DeathIncarnate a răspuns:

Ba asa de rau imi pare cand vad atatia cretini ca Emazio...esti prostut/a rau de tot

| Emazio a răspuns (pentru DeathIncarnate):

Pai plus sunt baiat,si daca chiar exista dumnezeu sa dovedeasca cinevawinking, in ziua de azi sunt multi ateei si de alte relgi din astea, multi oameni au iesit de sub pacaleala biserici cu dumnezeuwinking

| Emazio a răspuns:

laughing) de ce s-o faci sa creada in cineva care nu exista? ai tu vreo dovada ca exista?, dar daca vrei s-o faci sa creada fal pe dumnezeu sa faca ceva so convinga, sa arunce un fulger ceva

| 84738493 a răspuns (pentru Emazio):

*Tuseste* Fraier *Tuseste*

| Emazio a răspuns:

Da dc esti pagana? dc crezi in pietre lemne soare luna?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legi o cădelniţă de gât, strângi legaturile, şi arunci cheia. Aşa va merge drept de spate.

| 84738493 a răspuns:

Macar recunosti...Nu esti nesuferita dar pagana esti...Si sa stii ca troll`urile astea nu ii amuza pe credinciosi!

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru 84738493):

Nu imi pasa mie de credinciosi. happy

| clauX a răspuns:

Parerea mea este ca tu esti o fata cuminte care nu cred indrazni sa faca ceva rau... si nu cred ca ai fi o fata pagana. nu ai face nimic rau (cand sunt parintii acasa) dar cand nu sunt... scoate jointul happy

| AnotherWayToDie a răspuns:

Wtf?