| BossAlcool007 a întrebat:

Dinozaurii au fost Creații ale Domnului? Existau oameni pe timpul dinozaurilor? Nu înțeleg de ce i-a făcut Dumnezeu. Și de ce Dumnezeu a creat atât de multe specii de animale si plante fantastice care exista si astăzi?

34 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Nu Dumnezeu a facut dinozaurii ci sunt creatia oamenilor antideluvieni care s-au jucat cu genetica. Asta se poate deduce foarte usor din anumite porunci date lui Moise la infiintarea poporului evreu. De aia a adus si potopul Dumnezeu si a salvat DOAR animalele create de EL. Asa au disparut rapid dinozaurii.

| drutzix a răspuns (pentru danut):

Credeam ca nu poti avea raspunsuri mai idioate se pare ca m-am inselat amarnic laughing

| Inferno a răspuns (pentru danut):

Quick, don't let it reproduce!
KILL it, kill it with fire.
http://files.sharenator.com/......53-580.jpg
https://www.google.ro/......ps?/search

DIE, you motherfu**er, DIE!

| drutzix a răspuns (pentru Inferno):

A mai aparut unul, nu le-ai dat foc destul de repede laughing

| danut a răspuns (pentru Inferno):

Ai nevoie de bani pentru un consult, te ajutam puiule.

| danut a răspuns (pentru drutzix):

Crezi ca raspunsul meu poate concura cu cele din capsorul tau, ma indoiesc. broken heart

| Drimmero a răspuns (pentru danut):

Creatia unora care s-au jucat cu genetica? Bwuahahahahahaha! Pe vremea aia, oamenii nici macar la stadiul de salbatici suiti in cocotier nu erau, dar sa fie si mari savanti si mari schimbatori de genetica!

| Inferno a răspuns (pentru danut):

A trebui sa verific sa ma conving ca nu esti troll, dar se pare ca asa e felul tau. Mai retardat din fire.
Numai religiosi handicapati la categoria asta. Coincidenta. Sigur, sigur...

| Kaℓi a răspuns (pentru danut):

"Antideluvieni"? ce erau aia? adica, impotriva a ce?

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

E dus cu capul omul laughing. Auzi la el " ci sunt creatia oamenilor antideluvieni care s-au jucat cu genetica"

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Cel mai probabil e fan barcelona, niciodata ei nu pot fi in stare de o poanta buna, doar papagalisme de 2 lei!

| danut a răspuns (pentru Kaℓi):

Adica inainte de potop, aia erau.

| danut a răspuns (pentru Kaℓi):

Cei de dinainte de potop,

| danut a răspuns (pentru Inferno):

Chiar nu-ti mai recunosti nevoile.

| danut a răspuns (pentru Drimmero):

Asa crezi tu, eu spun ca antideluvienii erau cu mult superiori noua celor de astazi, argumente: traiau cca 1000 de ani, aveau un creier de aprox 6kg avand in vedere inaltimea aproximata la 3 metri, foloseau creierul la intreaga sa capacitate nu max 10% ca in ziua de astazi iar DACA ati citi cum trebuie Biblia ati afla ca Dumnezeu a interzis poporului evrei la alcatuire, MODIFICARILE GENETICE, oare de ce?

| danut a răspuns (pentru Inferno):

Ai fost la tratament, puiule?

| danut a răspuns (pentru UnBroken2016):

Daca te crezi buricul pamantului mai spui si ce ai scris tu, genetica nu este o inventie a secolului 20.

| Inferno a răspuns (pentru danut):

Esti un handicapat trist.

| Dandanache a răspuns (pentru danut):

"inaltimea aproximata la 3 metri,"

Aproximata de cine, de tine? happy Si daca sunt brute mari, inseamna ca sunt si formidabili de destepti? happy Si tot tu ai decretat ca foloseau creierul la o capacitate de 100? happy

| danut a răspuns (pentru Dandanache):

Ce, nu am voie sa am parerile mele privind antideluvienii, ai ceva dovezi contradictorii din acea perioada?

| danut a răspuns (pentru Inferno):

Daca spui tu care esti mascariciul de serviciu te cred,rolling on the floor

| Dandanache a răspuns (pentru danut):

E antediluvian, Danute, adica inainte de potop, de diluviu, nu antideluvian. Desigur ca ai voie sa ai parerile tale si e bine ca ai precizat ca sunt parerile tale. Cineva poate ar fi avut impresia ca sunt concluzii temeinice, bazate pe texte biblice, nu inchipuirile unui singur individ.

| danut a răspuns (pentru Dandanache):

Asa e, ante nu anti, iar parerile mele sunt ale mele, am dreptul la ele asa cum ai si tu la ale tale. Poate sunt justificate sau nu, ramane de vazut.

| Mayhem666 a răspuns:

Dinozaurii nu au fost creatii ale lui Dumnezeu, pentru ca nu exista, iar oamenii nu au existat pe vremea dinozaurilor. Sunt multe lucruri care nu pot fi explicate in lumea asta, dar toate au intr-un final o explicatie logica, nu una fantastica, ca de exemplu : "Dumnezeu le-a facut pe toate".

| sublime89 a răspuns:

Nu existau oameni pe vremea dinozaurilor, dar noi nu ne dam seama ca de fapt vremea dinozaurilor inca nu s-a terminat. In prezent chiar impartim lumea cu ei. Ii cunosti sub numele de pasari. Si nu, nu D-zeu a creat pasarile, asa cum scrie in biblie. Ele au evoluat, asa ca si restul speciilor de pe planeta asta, inclusiv omul.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Posibil ca Dzeu sa se fi jucat putin. Petrolul zis savantii este rezultatul animalelor si plantelor moarte cu miliarde de ani inainte. Terra e o planeta vie, diversitatea biologica functioneaza ca un mecanism de ceas ( pana am aparut noi ), toate depind una de alta. Vezi documentare de stiintele naturii si carti.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Bine-nteles ca au fost creatile Domnului! Pur si simplu la un moment dat s-a schimbat clima si dinozaurii n-au putut-o suporta.Dar dintre neamurile dinozaurilor ne-a mai ramas o specie, crocodilii.

| KodrutZ a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Pai si dumnezo' ce criza ma-si pazea?

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru KodrutZ):

Cum adica criza?

| KodrutZ a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Ce rimeaza cu criza si produce copii?

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru KodrutZ):

Citi ani ai macar?

| KodrutZ a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Destui cit sa gindesc mai bine ca tine. Tu tocmai ai afirmat, indirect, ca dumnezo' e retard. Fii atent aici:
1. Dumnezeu e perfect, deci creeaza o lume in perfecta armonie, in special animalele, care nu au pacat. Corect?
2. Neavind pacat, animalele sint perfecte, deci dumnezeu le iubeste neconditionat si are grija ca toate sa ramina in perfecta armonie.
3. Clima se schimba cu de la sine putere, caz in care taica barbosul nu e atotputernic, sau el o schimba, caz in care e.
4. Daca e atotputernic si schimba clima, atunci el e de vina ca isi omoara dinozaurii pe care tot el i-a creat, care dinozauri sint puri si perfecti, fiind creatia lui.
5. Procesul fiind de lunga durata, cind a vazut ca dinozaurii sufera, putea sa il opreasca sau sa ii ajute sa se adapteze, dar nu a facut-o. A stat si a privit cum sufera si dispar. Deci adaugam si sadic nenorocit.
Sa auzim. Mai baga o manea cu dumnezo'. Ce zici tu e fix ca unul care face un copil, il iubeste, nu are absolut nimic sa ii reproseze, dar il lasa in masina incuiata parcata la soare, iar apoi se uita cum i se prajeste copilul acolo.