| anonim_4396 a întrebat:

Dragi atei, dacă tot nu credeți în Dumnezeu, de ce vă irosiți timp prețios și energie în a-L ponegri, ridiculiza și a demonstra că nu există?
Creștinii vor continua să creadă, indiferent de argumentele voastre, la fel și viceversa, așadar discuțiile despre religie și Divinitate nu vor ajunge la nici un consens, deoarece fiecare își va menține punctul de vedere.
De aceea evit discuțiile în contradictoriu despre Dumnezeu/religie.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru ca sunt increzuti. Au impresia ca stiu totul si nu mai este nimic de descoperit. Ideea este ca nici unul n-a putut raspunde la intrebarea cum de s-a format universul. Daca exista o fiinta supranaturala se explica. Altfel nu poti sa spui ca din nimic se face o planeta uriasa si aia explodeaza si gata.

57 răspunsuri:
| Florazul15 a răspuns:

Poate pentru ca vor sa gaseasca raspunsuri

| RAY a răspuns (pentru Florazul15):

Nici crestini nu au inteles biblia, aveti 32000 de mii de secte

| Pnin a răspuns:

Eu le admir răbdarea, religia e un cancer care nu trebuie lăsat să se extindă.