| Inferno a întrebat:

Dumnezeu a creat materia le-a lasat sainteractioneze,apoi a disparut in neant si alasat lucrurile la voia intamplarii?
Daca nu, atunci unde este interactiuna Lui Dumnezeu cu realitatea?

5 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Tu ai pretentia ca Dumnezeu sa conduca omenirea, cum "mana" tata mosu caii la drum, asta sa o crezi tu si cu "specialistii" de mai sus.
Chiar citind si eu un raspuns de mai sus, fac referire la ce a scris soimos scuze @drogar ii pun aici un link dar sunt sigur ca asta nu pricepe nimic deoarece am inteles ca este sub tratament si fuge pe sub gard la un internet cafe si apasa si el pe clape.Pai de la astia astepti tu un raspuns competent, Nu vezi ca sunt vrednici de mila si,,,,,,,,, de soarta
http://www.sfatulmedicului.ro/......frenia_110

| RAY a răspuns:

Zeu deist, evolutia lumii in 3 pasi simpli la inceput se credea in mai multi zeii,apoi a aparut teismul care explica totul apoi a aparut deismul care explica doar inceputul faza este ca mereu omul pentru cea ce nu a stiut a inventat explicati fictive omul este o finta ipocrita,ignoranta, mincinoasa, rea, aroganta, invindioasa care crede ca stie totul

| Dorugar a răspuns:

Cum unde?
In imaginatia acelor aberati care nu sunt capabili sa inteleaga diferenta intre fantezie si realitate!
Cum se cheama asta?
Nu cumva Schizofrenie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu de raspuns dar daca insa cei care au avut experiente iti pot da niste raspunsuri. Si nu Dumnezeu nu este o formula matematica. Caci in general e descris ca avand ratiune.

| YourFrinedlyNeighborhoodAtheistman a răspuns:

Nicăieri deoarece nici nu a existat vreodată. N-am să înţeleg niciodată nevoia omului de a personaliza orice.