| AvalohAlyn a întrebat:

Dumnezeu credeti ca decide cat sa traiasca un om, cat sa fie viata unui om, sau mai tine si de om si actiunile lui? Ce credeti? Tine de destin sau si de om?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Nilsson a răspuns:

Dumnezeu stabileste cat sa traiasca un om.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tine de om...de actiunile lui, avand liber-arbitru el isi alege viitorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tine de organism si te tine.

| heracles a răspuns:

Buna, chestea asta cu -cat traieste un om - pai eu zic ca d-zeu, divinitatea, a decis prin A.D.N.chestea este ca nu toti traim la fel de mult precum alte forme de viata, de exemplu un nuc traieste cam 300-400 de ani, o broasca testoasa depinde de specie ajunge pana la 100 de ani, un om se spune ca ar trebui sa traiasca cam 120 de ani, dar datorita fumatului, accidentelor, poluarii, e.t.c. unii traiesc 80 de ani, altii 50 de ani altii nu apuca de loc, dar sa luam cazul celebrului astro-fizician stephen hawkins, care pe la varsta de 22 de ani cand era stundent a avut parte de o boala care i-a afectat musculatura i s-a atrofiat toata musculatura, iar medicii i-au spus ca va mai trai 2 ani, insa el a murit de curand parca la 80 de ani, deci aici cred ca a fost vb de destin, si-a indeplinit destinul si dupa aceea a murit, tine si de destin dar si de om, este o vorba fiecare om i-si face soarta cu mana lui.