| TrăieşteClipa a întrebat:

Dumnezeu este razbunator?

Ezechiel5:13. Imi voi potoli astfel mania, Imi voi domoli astfel urgia cu ei si Ma voi razbuna, ca sa stie ca Eu, Domnul, am vorbit in mania Mea, varsandu-Mi urgia peste ei.

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ar fi, dacă ar fi. laughing

| lpavel a răspuns:

Binenteles ca e razbunator, altfel iadul ar fi gol big grin

| mentholinks a răspuns:

Pentru ca noi suntem pacatosi si tine cont ca toate pacatele pe care le facem sunt nu impotriva noastra sau a lumii ci impotriva lui Dumnezeu fiindca El a creat lumea.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Bineinteles. Vezi potopul, Sodoma si Gomora. Iadul care ne asteapta cu portile larg deschise...