| Anonymous10 a întrebat:

E pacat sa te exciti? Vreau raspuns concret

27 răspunsuri:
| robby212 a răspuns:

Pai uite cum e, excitatul, arage dupa sine sexul, iar Dumnezeu a spus, cresteti, inmultitiva si umpleti pamantul asta, daca ar fi sa iei pe calea logica pe care a spus-o Dumnezeu, nu nu este, pentru ca, dupa cum am scris, aceasta duce la sex, si doar asa se inmulteste, din cate stiu, vorbind de oameni.

| Anonymous10 explică (pentru robby212):

Mda...dar scrie si ca daca comiti adulter este un pacat de moarte

| robby212 a răspuns (pentru Anonymous10):

Ce inseamna adulter?

| Anonymous10 explică (pentru robby212):

Desfranare

| robby212 a răspuns (pentru Anonymous10):

Aaa! mersi

| Anonymous10 explică (pentru robby212):

winking

| robby212 a răspuns (pentru Anonymous10):

Foarte bine!

| madyddd a răspuns:

...e pacat sa crezi ca acceste lucruri sunt pacatestraight face

| mat31new a răspuns:

Da, Domnul Iisus a zis ca daca ti-ai imaginat cum faci sex sau daca te uiti dupa o fata/femeie si o poftesti e ca si cum te-ai fi culcat cu ea.

| Anonymous10 explică (pentru mat31new):

Ok...am inteles.Dar in cazul unei fete?big grin

| mat31new a răspuns (pentru Anonymous10):

E la fel

| Anonymous10 explică (pentru mat31new):

De ce zici asta?

| Dianaㄨ a răspuns:

Nu. Excitatul tine de instinct, iar instinctele nu le poti controla.
Pacat este ceva ce faci in mod voit, gandit.
O zi frumoasa!

| Anonymous10 explică (pentru Dianaㄨ):

Nu neaparat! daca te simti vinovat de ceea ce ai facut eu zic ca este

| Dianaㄨ a răspuns (pentru Anonymous10):

Eu zic ca esti batut in cap si ca nu sti ce inseamna excitat...happy

| Anonymous10 explică (pentru Dianaㄨ):

waitingnu-s batut/a in cap, vreau sa ma informez cum trebuietongue

| anonima3389 a răspuns:

Nu este pacat.

| Anonymous10 explică (pentru anonima3389):

La care dintre ele te referi?

| anonima3389 a răspuns (pentru Anonymous10):

Cum adica la care dintre ele ma refer? am zis ca nu este pacat sa te exciti.cum sa fie pacat?

| Anonymous10 explică (pentru anonima3389):

Pai bine...ma gandesc ca este pacat pentru ca atunci cand te exciti te ia valul cu totul si nu e prea bine...

| anonima3389 a răspuns (pentru Anonymous10):

Si cand faci dragoste te ia valul, iar sa faci dragoste nu este un pacat. poate doar daca esti vreun ingust la minte.

| Anonymous10 explică (pentru anonima3389):

Ok oameni buni...nu trebuie sa ne certam ne informam si noi...

| Vampire69 a răspuns:

Deci, daca te culci cu multe femei doar asa de dragul de a face sex si mergi la prostitoate si alte prostii de genul, parerea mea este ca e un pacat. Dar, daca iubesti o anumita persoana si doar cu acea persoana intretii relatii sexuale si sa spun asa " va satisfaceti " nu e un pacat. Daca era un pacat, Dumnezeu nu ar fi lasat oamenii sa se inmulteasca prin dragoste.

| Anonymous10 explică (pentru Vampire69):

Da ase e.da ii complicat