| Paranormal12 a întrebat:

Este adevarat ca Biserica Ortodoxa respinge termenul de posedare demonica?

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, este adevărat!

| milan9 a răspuns:

Exista rugaciune pentru inlaturarea influentei raului.
Primii care au facut acest lucru au fost apostolii, dar in primul rand Mantuitorul Hristos.

| sublime89 a răspuns:

Nu cred. Ei exorcizeaza oameni la greu, deci ar fi cam imposibil sa respinga acest termen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu e adevarat am intalnit un tip student la teologie care sustinea ca a fost martor la o exorcizare la nu stiu ce manastire din Romania. Tipul era iubitul colegei de munca a maica-mi.

| Anonimmi a răspuns:

Nu e adevarat