| AvalohAlyn a întrebat:

Experientele NDE(cazurile de experiente de moarte clinica) pot fi dovezi ale existentei unei continuari a vietii dupa moarte? Ce credeti?

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Da, multe sunt asemănătoare, în multe persoana se percepe înafara trupului.Și apoi revine în trup. Da, cred că sunt dovezi ale continuării vieții după maarte, am citit multe mărturii ale unor oameni care au relatat ce s-a întâmplat cu trupul lor când erau în moarte clinică, inconștienți și dacă sufletul n-ar avea o viață separată, n-ar fi avut de unde să știe ce s-a întâmplat între timp cu trupul lor.

| chazz a răspuns:

Eu cred ca da, merg pe principiul " nimic nu moare, totul se transforma", am fost interesat in trecut de vise lucide si obe, din pacate am alte activitati acum dar am sa revin peste ceva timp din nou la ele!

| Riker a răspuns:

Nu există viața după moarte, după ce mori este la fel ca înainte să te naști. Practic toți am fost morți din momentul când a fost creat universul până în ziua în care ne-am născut pentru că am fost inexistenți și nu am suferit de nici un incovenient.
După ce mori este la fel, bucură-te de viața asta cât o mai ai și ai grijă de ea pentru că este singura pe care o vei avea.winking
Acele NDE se datorează lipsei de oxigenare a creierului ce este supus unui stres.

| Neverrrrrr a răspuns (pentru Riker):

De unde sti ca aceasta viata este singura? poate ai trait de milioane de ori inainte de viata aceasta.

| Riker a răspuns (pentru Neverrrrrr):

Da chiar.

| raMLesS a răspuns (pentru Neverrrrrr):

Tu de unde sti ca a trait de milioane de ori?

| Neverrrrrr a răspuns (pentru raMLesS):

Am zis poate.

| SADNESSMACHINE a răspuns:

Sincer, eu cred ca nu exista viata dupa moarte, faptul ca unii zic ca vai au fost la dumnezo cand erau morti pe jumatate este subconstientul lor, au fost dovedite multe astfel de cazuri in care oamenii au zis povesti de genul ca exista viata dupa moarta din cauza pastilelor pr care le luau sau era doar un vis. Cred ca odata ce mori, este ca un vis prelungit, de aceea se mai numeste si somn adanc laughing