| PrazPrăzescu a întrebat:

Gay fiind, pot sa ma fac preot? S-ar supara Domnul Dumnezeu daca l-as sulji asa?

Răspuns Câştigător
| Mechanix a răspuns:

Organizează și tu o pupătură la moaștele Sfântului Prăzescu, da' să fie 18+.

33 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Important e sa aplici ce anume cere el in Biblie. 1Corinteni6:9-11

Răspuns utilizator avertizat
| PorumbRodica1965 a răspuns (pentru PrazPrăzescu):

Daca te intereseaza care este vointa lui Dumnezeu, ve-i putea sa prioritezi lucrurile, si sa vezi care este mai important pentru tine. Ce scop ai. incotro se indreapta viata ta? Dumnezeu se intereseaza de fiecare dintre noi, si este gata sa ne iertePsalmul 65:2: 145:18big grinumnezeu este cel care ne-a dat viata, de aceea trebuie sa-l iubim mai mult decat pe oricine altcineva (Marcu 12:30).Ca sa te apropii de Dumnezeu este important sa inveti mai multe despre El si sa faci vointa sa. In felul acesta iti dovedesti iubirea fata de el - Citeste 1Timotei 2:4; 1Ioan 5:3. (Aaa vrei sa-ti scriu eu versetele?) Daca da bine o sa ti le scriu.