| XxXBlackVampireXxX a întrebat:

Hei ateilor, daca Dumnezeu nu exista, atunci de ce Soarele continua sa se-nvarta in jurul Pamantului?
Na, sa va aud acum.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
32 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

După ultimele idei agreate de știință, de fapt, Pământul se rotește / învârte în jurul soarelui, timpul fiind de un an.

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru MMihai):

Minciuni!
Soarele se invarte in jurul pamantului, pamantul e pararelipiped si eu tin un inorog in curtea din spate! no talking

| MMihai a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Ăștia m-au mințit că tu ai 3 dragoni, 2 grifoni și un singur vasilisc, când tu de fapt aveai un inorog.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Vasilisc
http://ro.wikipedia.org/wiki/Inorog
http://ro.wikipedia.org/wiki/Dragon
http://ro.wikipedia.org/wiki/Grifon

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru MMihai):

Http://4.bp.blogspot.com/......ACERII.jpg

Asa arata si il cheama Pufosila Fara Frica.

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei7520152 a răspuns:

Checkmate, atheists! :_))

| niku93 a răspuns:

Hei ateilor, daca Dumnezeu nu exista, cum se face ca atunci cand deschizi usa la frigider, o luminita se aprinde si cand inchizi usa, luminita se stinge.

Na, incercati s-o explicati p-asta acu'!

| Mădă0611 a răspuns:

Pentru ca Pamantul este plat.

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru Mădă0611):

E patrat straight face

| CryChristiAN a răspuns (pentru Mădă0611):

Credeam ca este paralalipedbig grin

| M25M a răspuns:

Christians 1 Atheists 0 laughing

| DyNo a răspuns:

Daca esti troll, inceteaza, daca nu... din nou am fost uimit de stupiditatea unui om.
Si vezi ca Terra se invarte in jurul Soarelui, nu invers.

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru DyNo):

Acum am vazut si eu ce intrebare a pus initial am vazut de ce pamantul se invarte in jurul soarelui, nu e troll e satanista

| 1libercugetator1 a răspuns:

Gravitatia soarelui face ca pamantul sa se invarte in jurul lui, sasi explic orice masa creaza o gaura un spatiu cu cat masa e mai mare cu atat si gravitatia e mai mare, vezi video asta http://www.youtube.com/watch?v=WjuA4G0IQ4Y
sa nu uitam de atractia resiproca intre obiecte

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Deci tu te lasi influentat de altii? pai stii totul despre creatie, pentru ca tot ce a zis Isus s-a infaptuit, numai Dumnezeu poate spune is FACE > isus in Zahharia ca va veni si va trai printre noi, a venit ca Isus, nu te poti preface ca nu, a venit!

Isus mi-a raspuns rugaciuni, ca si cum va face pentru toti ce se pocaiesc.

Context
A Gentle Answer Turns Away Wrath
…28The heart of the righteous ponders how to answer, But the mouth of the wicked pours out evil things. 29The LORD is far from the wicked, But He hears the prayer of the righteous.

Din experienta zic ca Lui Dumnezeu ii pasa de cei ce vor sa faca Voia Lui.
Cum a promis in Cuvantul sau, ca Dumnezeu sta departe de pacatosi dar asculta pe cei drepti

Aia e legea, nu ai cum sa o schimbi,
Dumnezeu a zis si a infaptuit

https://www.youtube.com/watch?v=KQB5acwM5qk

https://www.youtube.com/watch?v=Bk0ZcBj-VYY

Ori ai evoluat ceea ce a fost demonstrat nestiintific, ori cineva te-a creat, nu exista intre :)
http://sunszet.tumblr.com/......ne-is-born

| yanira4u a răspuns:

Asa ceva.deci intrebarea asta e pe bune? sau e doar o gluma? spune.mi te rog ca e o gluma.nu pot exista oameni asa.in ce lume traim

| yanira4u a răspuns:

Asa ca chestie pamantul se invarte in jurul soarelui. pentru cultura ta generala.

Răspuns utilizator avertizat
| jeann a răspuns:

In Evul Mediu Biserica sustinea ca Soarele se invarte in jurul Pamantului si cine indraznea sa spuna adevarul adica Pamantul se invarte in jurul Soarelui era ars pe rug.

| UnicornulInvizibilRoz a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar esti in completa eroare. Eu imi dau seama ce vrei sa spui: anume ca daca ateii pot sa dovedeasca ca d-zeu nu exista (aceasta fiind o afirmatie a crestinilor), noi atei, trebuie sa dovedim mereu contradictoriul a ceea ce zic crestinii. Este complet eronat. In primul rand sa-l luam ca pe un meci: Ateii sunt o echipa, credinciosii sunt o alta echipa. Fiecare are doar o sansa sa inscrie. Cu totul ca ar tinde multi sa creada ca sunt la egalitate, nu este chiar asa. Ateii au deja punctul. De ce? Pai cel ce face afirmatia trebuie sa o dovedeasca ca fiind adevarata. Acum este treaba crestinilor sa dovedeasca ca d-zeu exista, sau nu. Iar de asta depinde punctul credinciosilor, pentru ca ei sunt cei care au afirmat, ei sunt cei ce incep jocul, nu ateii. Deci pot sa spun ca demersul tau este stupid, se contrazice cu ceea ce vrei tu sa dovedesti. In concluzie: intrebarea ta nu ii avantajeaza pe crestini.

| Hussky a răspuns:

Păi, Pământul se învârte în jurul Soarelui, nu sunt ateu, dar vroiam sa îți zic asta.
Nu știu cum pot unii să dovedească, m-i se pare imposibil de dovedit mai ales imposibil de dovedit ca Dumnezeu nu există.

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru Hussky):

Daca e imposibil de dovedit ca nu exista, dovedeste-mi ca exista.

| Hussky a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Asta nu este o chestie de dovedit, este pură credință.

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru Hussky):

Daca rearanjezi literele din cuvantul "credinta" iese cuvantul "scriptura".
Nu verifica, asta e chestie de pura credinta.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Hussky):

Nu poti dovedi ca ceva nu exista, dar poti dovedi ca exista altceva, care il exclude pe acel ceva.

| Hussky a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Nu înțelegi nimic.

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru Hussky):

Atunci explica-mi ca inteleg.

| FakeNameInTime a răspuns (pentru Mădă0611):

Mda daca exista dc m-a facut ateu?

| FakeNameInTime a răspuns:

laughing)))) Soarele se invarte in jurul pamanutului sau invers laughing + ca soarele e o stea! sau tot combinat stele si au expodat pana s-a facut soarele!