| intrebaciosul a întrebat:

Hei TPU

de ce spun toti ca oculta mondiala nu se ocupa de magie si de vrajitorie cand de fapt chiar numele lor ( ocult) spuune asta!

De ce le spune oculta mondiala?

9 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Asta se numeste teorie paranoida a conspiratiei.

| danay72 a răspuns:

Se ocupa cu spiritismul.Deuteronom18:10-12

| drutzix a răspuns:

Nu le spune nimeni asa, decât paranoicii.
Si 2 Ocult vine din lat. si înseamnă ascuns, nu vrăji sau alte prostii.

| Delmoniko a răspuns:

Nu le spune nimeni "oculta mondiala", sunt doar termini de tabloid de scandal. Nu exista asa ceva cum nu exista magie. Ca sa te lamuresti mai bine informeaza-te:
http://mythologica.ro/misterele-societatilor-secrete/
http://mythologica.ro/societati-secrete-lumina-sau-intuneric/
http://mythologica.ro/illuminati/
Gasesti acolo o dezambiguizare a subiectului.

| Alexandr a răspuns:

Nu exista magie!(((:

| Muntgvb a răspuns:

Se ocupa, dar na, vesnicile argumente:"Nu exista","Sunt doar in imaginatia unora","Nu putem face nimic impotriva astora oricum". Efectiv, majoritatii lumii nu le-ar pasa nici daca ar stii sigur ca de exemplu Illuminati nu exista, nici daca ar stii sigur ca Illuminati exista.Asa ca,"whatever", nu? Dar da, se ocupa cu ocultismul si cu multe practici sataniste(extremistul de mine, cum imi permit sa spun ca sunt satanisti).

| intrebaciosul explică (pentru Muntgvb):

laughing) Nu exista magie!

| Muntgvb a răspuns (pentru intrebaciosul):

Nu exista multe lucruri.Ce mai conteaza unul in plus sau minus?

| mitamihaimitza a răspuns:

Nu te gandii la detalii... ei au bani, pentru ei nu cinteaza numele si restul cu banii fac tot ce vreau happy daca ai inteles ce voiam sa iti zic...