| AndreeaW123 a întrebat:

Hi happy
Am o intrebare legata de tabla ouija. Am construit o astfel de tabla,am facut rost de o planseta si crezand ca va functiona, am inceput "sedinta de spiritism". Am facut-o de una singura.Am inteles ca de obicei se face in grupuri pentru a fi mai multa energie.Bine.Am stat cu mana (degetele) pe acea planseta si am intrebat daca este vreun spirit in camera.In fine, am pus atatea intrebari si nu s-a intamplat nimic.Nu miscat, nu nimic.Eu chiar crezusem ca functioneaza si inca cred...stie careva care ar fi problema? de ce nu a raspuns spiritul?
Nu vreau raspunsuri de la atei.Nu vreau raspunsuri gen "Nu mai incerca, ai avut noroc ca nu ti-a raspuns.E periculos.".Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| DannyGeo a răspuns:

E un raspuns cam intarziat, dar orice raspuns e un raspuns.
In primul rand placa ta ouija se prea poate sa nu fie confectionata corect. Asigua-te ca ai un soare in coltul de sus din dreapta si o luna in stanga. Alfabetul si cifrele de la 0-9. Cuvantul 'da' sau 'yes' langa soare si 'nu' sau 'no' langa luna. Si foarte important, trebuie sa scrii 'La revedere' undeva la mijloc intre soare si luna.Nu recomand o tabla confecionata 'manual' ci una mai veche care sa fi trecut prin mai multe maini si ritualuri.
Recomand sa faci acesta practica pe o suprafata neteda. Se poate practica singura sau in grup. Eu prefer singur pentru ca ma pot concentra mai bine.
Daca din greseala iei contact cu un demon incearca sa nu ai tamaie de proasta calitate care sa miroasa urat prin casa. O sa considere acest lucru in semn de dispret pentru el si o sa se infurie. Incearca sa il tratezi cu respect si asigurate ca orice entitate a parasit placa. Nu ii cere sa iti iti dovedeasca ca a fost pe pamant pentru ca o sa iasa din lumea lui si in cel mai bun caz o sa-ti bantuie casa.
Sper ca te-am ajutat si iti urez o sedinta de spiritism placuta.

Un ultim fapt cade trebuie' sa il sti este acela ca, cu cat entitatea este mai puternica, batrana sau are diferite stari de spirit si tu o sa simti o sa fie o senzatie electrizanta, apasatoare sau o caldura ciudata care te cuprinde. Sa nu iti fie frica sau sa iti faci griji, este normal.

| clauemi a răspuns (pentru DannyGeo):

Buna ziua! am nevoie de ajutor, cunosti pe cineva care sa aiba de vanzare o tabla ouija care dupa cum ai spus sa fie trecuta prin mai multe maini sau un magazin unde sa aiba si sa mearga, m ai ajuta enorm de mult!?

9 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Are legatura cu demonii. Fii foarte atenta pentru ca sunt agresivi.

| sublime89 a răspuns:

Inca crezi? Pai de ce crezi?

| CinevaNou a răspuns:

Incearca sa stai imbracata doar in chiloti cand o folosesti, sigur iti raspunde vreun spirit.

| fllu07 a răspuns:

Uite, Biblia spune clar ca Dumnezeu interzice sa incercam sa ne jucam sau sa comunicam cu spiritele. (Deuteronomul 18:10, 11,12) aceste spirite sunt demoni, sau cu alte cuvinte, ingeri care candva au fost ascultatori iar acum condamnati fiind nu asteapta altceva decat sa fie executati. dar pana atunci, amagesc cat mai multa lume. (Apocalipsa 12:7, 8,9) si este o relatare biblica interesanta despre oameni care au incercat sa se folseasca de puterea acestor creaturi malefice, si au sfarsit foarte rau, deoarece totul s-a intors asupra lor, asemenea unui boomerang. citeste la Faptele Appostolilor 19:11-16. Intrucat Iehova Dumnezeu stie ce ii cel mai bine pentru noi, ideal ar fi sa asculti de indemnurile sale din biblie, si sa distrugi orice are legatura cu demonii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai banca ta! Nu face asta nici macar cu asa zisii cunoscuti ca nu stii peste ce dai. In preajma noastra stau in fiecare secunda atat ingerii cat si altceva(care nu ti-ar placea)! Citeste biblia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm de fapt e simplu de ce nu a mers, in primul rand e indicat sa fi fost 2 persoane ca e necesar ca cineva sa fie in transa la ouja. O sugestie ar fi sa folosesti pendulul insa si cu asta nu e prea sigur.

| AdrianDihoricescu a răspuns:

:)) Păi, stai liniştită, până la urmă, o să ajungi s-o mişti singură şi sa crezi că au mişcat-o spiritele(cum de fapt se întâmplă în realitate când sunt mai mulţi). http://www.youtube.com/watch?v=cma5Zn7xrWU

| raoul87 a răspuns:

Bun deci inainte sa mai faci o data asta vreau sa iti spun cateva lucruri. Eu am practicat spiritism si stiu cum e, dar odata, am invocat spiritul unui ucigas din localitate despre care se credea ca e doar o legenda. Si cum am inceput, tabla a inceput sa se miste sa se crape a zburat prin camera, iar in acea seara am dormit la o vecina. In urmatoarea zi am aruncat tabla pe foc dar spiritul a ramas in lumea noastra. Noroc cu bunicul meu care practica spiritism de ani buni ca am scapat de spirit, dar totusi, la scurt timp dupa aceea, bunicul meu a murit intr-un accident de masina. Si o sa regret toata viata ca am practicat asa ceva, asa ca te rog, daca tii la familia ta si la tine, nu incerca sa invoci spirite.
P.S : O tabla creata de tine nu este o adevarata tabla ouija. Pe acele table s-au facut zeci de ritualuri, dar daca tii asa de mult la practicarea spiritismului, incearca aici : libertatea.ro/detalii/articol/invata-sa-vorbesti-cu-mortii-291117.html