| Polonic1 a întrebat:

Http://www.antena3.ro/......25473.html

Ce parere aveti?

14 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Daca respectivul nene n-a fost ateu si n-a fost in iad in timpul mortii, e clar, e minciuna dom'le, de 3 ori minciuna.

| Lizzu a răspuns:

Nu e nici o minune dumnezeiasca happy este pur si simplu moarte clinica...e un fapt normal ce se intampla si dzeu nu are vreo legatura cu asta.

Totul tine de organismul uman si functionarea sistemului circulator si respirator.
Se explica prin cazuri din medicina.

| AndreiCosmin2 a răspuns (pentru Lizzu):

De a care au fost in iad ce mai zici? si au revenit ei fiind ateitongue

| Lizzu a răspuns (pentru AndreiCosmin2):

Nu stiu sa gasesc explicatia la acest lucru.
Una plauzibila ar fi aceea ca omul, chiar si ateu fiind in timpul vietii,continua sa aiba pastrata in subconstient ideea de un posibil dzeu,un posibil iad si o posibila pedeapsa.
Chiar daca in constient acestea sunt ignorate,ele raman in om.
In vise ca si in moartea clinica aceste imagini,concepte care l-au bantuit pe om in viata se intregesc acolo, apar acolo.

-Cand moartea clinica are loc, constiinta este impinsa in inconstient,locul in care se gasesc toate conceptele si ideile acumulate de-a lungul vietii.
Cand isi revine, omul are impresia ca a calatorit undeva intr-un loc real,dar ceea ce s-a intamplat de fapt e doar activitatea inconstientului sau, la fel ca si in vis.

Asa imi explic eu, nu sunt destul de informata in domeniul medicinei.
Nu cred in iad si nici rai asa cum le infatiseaza biblia.
Cred ca ele ar fi simple stari ale fiintei, asta in cazul in care ar exista viata de apoi.

Am citit undeva ca dupa moarte experimentezi exact ceea ce vrei sau ceea ce crezi. Daca crezi ca dincolo e iadul, aceea vei experimenta. Daca crezi ca dncolo e raiul, vei experimenta raiul happy dar sunt simple pareri ale autorului si nimic mai mult.

| AndreiCosmin2 a răspuns (pentru Lizzu):

Probabil asa se explica si faptul urmator:Cel care omoara si etc. cugeta rau in el deci nu cred ca s-ar astepta la ceva frumos ci la iad si omul bun care crede in rai, in rai.Da, putin probabil.

| Lizzu a răspuns (pentru AndreiCosmin2):

Da...

| ErrorFound a răspuns:

Moarte clinica. Si-a dat restart la sistem baiatu'.

| HueyFreeman a răspuns:

Moarte clinica. Ia sa vedem, daca I se opreste creierul, incepe din nou sa functioneze dupa ceva timp?

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Intr-adevar este o minune ca Antenele n-au fost inchise, inca, de CNA!

| Delmoniko a răspuns:

In primul rand, visele sunt franturi din trecut. Ia ganditi-va de ce orbii nu viseaza? Pentru ca nu li s-au creat niciodata imagini pe retina.
Daca vreti explicatia pentru acest caz, intrebati un doctor sau dati la medicina.
Intrebarea asta nici nu merita un raspuns. Miracole? Se cheama medicina si tehnologie.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Delmoniko):

De fapt orbii viseaza, dar visele lor contin informatii primite prin intermediul celorlalte 4 organe de simt.

Răspuns utilizator avertizat
| gaby5995 a răspuns:

Http://www.acasatv.ro/......stiri.html

Dar de asta ce zici?

| AndreiCosmin2 a răspuns:

Inca o minune si nu este singura pe care Dumnezeu le face.