| anonim_4396 a întrebat:

Http://www.fara-secrete.ro/category/religii-adevarul-des pre-religii/
De aci isi i-au uni ateii argumentele?

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Argumentele sunt cam aceleasi, poti citi pe 10.000 de site-uri despre evolutie, de exemplu, ideea e aceeasi, la fel e cu lupta real vs imaginar, realul si imaginarul sunt aceleasi pentru cei care le pot deosebi, bineinteles ca ideile sunt asemanatoare.

19 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Adica au devenit atei de cand au descoperit internetul?hee hee
Mare inventie, dom'le...mare inventie!

| Încrucişătorul a răspuns:

Misto site!
thx!

| anonim_4396 explică (pentru Încrucişătorul):

Daca eram caine iti haleam pisicalaughing

| RAY a răspuns:

Asta pentru anti teisti, satanisti copii rebeli fara minte da acolo este regatul lor unde se regasesc in starea lor de hipnoza filozofica un fel de ritual de 2 lei ca mancatul paini si a vinului pe stomacul gol te apuca ametelea de la vin si paine, mai adauga popa vin sa bem impreuna sa ne petrecem sa cantam si sa defilam in a ta biserica
cu paine si vin

| Mădă0611 a răspuns:

laughing da, cautam ca disperatii argumente impotriva crestinilor, ca e asa greu sa vedem realitatea incat numai site-ul fara-secrete ne salveaza love struck

| kira30 a răspuns (pentru Mădă0611):

Ai recunoscut imediat laughing

| Mădă0611 a răspuns (pentru kira30):

Citeste si celalalt raspuns tongue

| M25M a răspuns:

Nu, mai degraba, descopera.org, scientia.ro...

| RAY a răspuns (pentru M25M):

Nu-i adevarat noi cautam argumente pentru ca nu exista dumnezeu cum cauta crestini pentru restul de 2700 de zeii, foarte convinsi sunt ei ca nu exista acei zeii, in burta o fi citit argumente de astea atee, banuiesc ca de aia da laptele gratis statul ca sa ne lamureasca cum e cu restul zeiilor de mici

| M25M a răspuns (pentru RAY):

Nu m-am referit la general ci la mine.

| anonim_4396 explică (pentru M25M):

Descopera.ro, ador site-ul ala, dar de ce se zice despre el ca nu e de incredere? descopera.ro,descopera.org sunt cam 2 din cele mai mari portaluri de stiinta din Romania, daca nu singurele

| M25M a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, uite ca am uitat de descopera.ro. Nu stiu motivul vociferarilor.

| RAY a răspuns (pentru M25M):

Nu m-am referit la cea ce ai spus, dar gandeste ei stiu ca nu exista mii de zeii cum de stiu, cum au descoperit asta cum au dovedit asta, ca tot ei spun ca trebuie sa dovedesti ca nu exista dumnezeu ei cum au dovedit ca nu exista zeus sau vishnu?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Simplu fapt ca s-a suprapus crestinismul peste e o dovada, un exemplu e chiar exile, care a intrebat de ce popoarele pagane au devenit crestine? Pai cum de ce, nu au fost fortate de Constantin cel Mare?

| Scarbo a răspuns:

Mersi pentru site

| Wehes a răspuns:

Din viata isi i-au argumentele.

| Polonic1 a răspuns:

Nu.

| anonim_4396 explică (pentru Polonic1):

Multe articole legat de religie le vad in raspunsul unor ateii

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Argumentele sunt cam aceleasi, poti citi pe 10.000 de site-uri despre evolutie, de exemplu, ideea e aceeasi, la fel e cu lupta real vs imaginar, realul si imaginarul sunt aceleasi pentru cei care le pot deosebi, bineinteles ca ideile sunt asemanatoare.

| Essencest11 a răspuns:

Nu ci din propriul nostru cap! E atat de greu sa recunosti ca, nu stiu zic si eu POATE exista si oamenii inteligenti?