| LordBolton a întrebat:

Ce parere aveti despre desoperirile de oase de uriasi : http://www.fara-secrete.ro/......arheologi/

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Povesti.Ai auzit de povesti? Ei asta sint.Si daca un om de astazi este ingropat si are stiu si eu 2, 5 metri sau poate mai mult ca sufwerit de gigantism si este descoperit sxcheletul lui peste 2 mii de ani o sa se creeze o poveste in jurul acelei descoperiri.

| sublime89 a răspuns:

Sunt false oasele alea. Nu au existat uriasi. Daca chiar ar exista astfel de oase s-ar afla, nu s-ar putea pastra secret asa ceva. Nu exista dovezi.

| ErrorFound a răspuns:

Poate ca "atlantii" sunt o alta specie nemaivazuta pana acum. Poate sunt asa zisa "veriga lipsa" in teoria lui Darwin. Este o specie lipsa in schema lui Darwin. Daca atlantii exista, inseamna ca si Atlantida exista. HA! HA! Desigur, se cosidera ca exista o anumita civilizatie in Sud Estul Europei, mult mai veche decat triburile geto-dacice care au venit pe teritoriul actual al Romaniei. Exista niste scrieri, nu mai stiu pe unde, cu 3000 de ani mai vechi decat scrierile din Mesopotamia, aceasta fiind considerata in prezent ca "Cea mai veche civilizatie".

| suffarstar a răspuns:

Asta se bate cap in cap cu teoria conform careia provenim din mamifere primate si ca in trecut eram mai mici de statura(homo sapiens).

Răspuns utilizator avertizat