| VladimirConstantin a întrebat:

Iisus vine. Cum va simtiti? Sunteti fericiti si va simtiti impliniti asteptati venirea cu nerabdare? Eu da. :)
https://www.youtube.com/watch?v=0Ftuk8PaI7E

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Da,aștept sa pună capăt tuturor suferințelor de pe pământ. Și va fi asa cum e prezentat în Biblie. Apocalipsa14:1-5.Psalmi37:9-11,Isaia65:20-25.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iisus tot vine.

| 6684464 a răspuns:

laughing ce videoclip.
Din pacate... totul va fi mult mai simplu.
Isus isi va lua "Mireasa" fara sa ne dam seama, iar ce ramane va fi rautatea oamenilor si se va termina totul prin alegeri gresite(razboi, de exemplu).

Ar fi cam nedrept din partea Lui sa se arate necredinciosilor inainte ca acestia sa moara.

| VladimirConstantin explică (pentru 6684464):

Exact asa o sa fie. Ca in filmulet. happy

| 6684464 a răspuns (pentru VladimirConstantin):

laughing Sunt curios cum ar iesi filmuletul insirat din Apocalipsa.

| Idris a răspuns:

Abia il astept s-a vina. Abia astept ziua cand va distruge crucea si va omora porcul. La illaha il allah.

| kreatorNO a răspuns:

Cand vad astfel de intrebari si de raspunsuri ma simt ca si cum as fi in urma cu 2000 de ani, aceeasi mentalitate. Toti oamenii se iau dupa o carte care a fost scrisa, rescrisa dupa placul unor( sa para cat mai credibila, oricum nu e) nu vi se pare cam penibil sa asteptati atata? Nu am nimic cu religia dar ma deranjeaza cand vad peste tot numa asta. Daca era sa vina venea. Cartea aia a fost scris de niste ciobani cu niste viziuni, daca nu erau cruciadele si tot felul de invazii de crestii acum nimeni nu stia de religia crestina. Mii de oameni au murit pentru ca nu au vrut sa se converteasca, si de asta acum majoritatea sunt crestini. Stramosii nostri au fost obligati sa creda si din tata-n fiu sa transmis credinta. Nu am nimic cu tine, poti sa crezi in ce vrei. Mult succes si sanatate! big grin