| Mariο a întrebat:

IISUS VINE!
Ti-e teama de venirea sa sau o astepti fericit si implinit?

15 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Si IIJOS vine. Si ma pis pe amindoi virtos, cu bolta!

| danay72 a răspuns:

Nu imi e teama de sfarsitul acestui sistem.Important e sa aplicam normele biblice si atunci suntem fericiti si impliniti.

| ania a răspuns:

Maranatha,vino Doamne Iisuse!

| sublime89 a răspuns:

Sa ma anunti cand ajunge. N-as vrea sa ratez asa spectacol. Cand as mai avea ocazia sa vad un om levitand, sfidand gravitatia si coborand pe un nor?

| TrăieşteClipa a răspuns:

Ma bucur nespus.
O sa omoare in chinuri toti manelistii deoarece Iisus nu sufera manelele.
Apoi o sa distruga toti pocaitii deoarece au inteles gresit Cuvantul lui.
Apoi o sa dezintegreze toti ortodocsii care au burta deoarece nu s-au infranat de la umplerea burdihanului.
Toti cei care au ucis chiar si o musca vor plati pentru asta.
Abia astept.

| KodrutZ a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

... si o sa ramina pamintul plin de atei/agnostici si budisti. De-a dreptul plictisitor.

| DasKönigreichPreußen a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Si ce religie crestina o sa ramana?

| DasKönigreichPreußen a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Cu tractoru vine no?

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru DasKönigreichPreußen):

Iisus este evreu.Nu are treaba cu crestinismul. Daca niste rataciti intemeiaza o religie cu nummele tau, tu ce vina ai?

| DasKönigreichPreußen a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Practic Isus nu avea nici o vina desi conceptele propagate de el despre Dumnezeul sau iertator si bun se cam bateau cap in cap cu credintele evreilor despre aceelasi Dumnezeu care nimiceste "paganii" (asta pe langa a propadui iertarea in antiteza cu legea talionului).

| CinevaNou a răspuns:

Un hot intra noaptea intr-o casa unde proprietarii erau plecati. Cum tocmai baga banii in sac aude o voce:
- Isus te priveste!
Se uita el in toate partile si nu vede nimic. Mai incolo baga bijuteriile in sac si iar aude o voce:
- Isus te priveste!
Se uita hotul si vede un papagal. Papagalul ii zice:
- Pe mine ma cheama Moise da sa stii ca Isus te priveste.
Hotul rade si intreaba:
- Ce tâmpit isi boteaza papagalul Moise?
Papagalul:
- Acelasi tâmpit care si-a botezat dobermannul Isus.

| 0Alexander0 a răspuns:

De 2000 de ani numa' vine...

| Mayhem666 a răspuns (pentru 0Alexander0):

Stai calm, ca ajunge maine in Bucuresti, cu elicopterul. laughing

| 0Alexander0 a răspuns (pentru Mayhem666):

Cu Sfantocopterul.

| Mayhem666 a răspuns (pentru 0Alexander0):

Merge spus si asa laughing